English

Pëllumb Gjoka probleme me zemrën pas thyerjes së këmbës, shtyhet seanca në GJKKO

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për të tretën herë, nuk është bërë e mundur zhvillimi i seancës paraprake për dosjen “Metamorfoza”.

- Advertisement -

Shkak për shtyrjen këtë të enjte u bë mungesa e Pëllumb Gjokës, i cili nuk u paraqit në seancë për shkak të problemeve shëndetësore.

Përveç thyerjes së këmbës, Gjoka ka shfaqur edhe probleme me zemrën, konkretisht me aritminë, problem i cili sipas avokatit e ka penguar atë të kryerjë operacionin e këmbës në spitalin privat.

Në seancën e kësaj të enjte në GJKKO u paraqit një avokat italian, i cili kërkoi të ishte i pranishëm në seancë, ndërkohë që nuk u lejua për shkak se është seancë paraprake.

Avoakti italian erdhi për të monitoruar procesin, pasi pretendoi se një studio në Itali dhe një tjetër në Britaninë e Madhe po përgatiten ta dërgojnë çështjen në Gjykatën e Strasburgut.

Seanca e radhës u caktua në datë 18 korrik ora 11.00.

Më 4 maj, Prokuroria e Posaçme mbylli hetimet dhe dërgoi në GJKKO dosjen për gjykim, për disa të pandehur, ndërkohë qe ndau çështjen për disa të tjerë.

Prokuroria e Posaçme deri më tani i ka komunikuar akuzat biznesmenit Pëllumb Gjoka, ish shefit të operacionales Oltion Bistrit dhe Ardit Hasanbegaj.

LEXONI GJITHASHTU:

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?