English

Përfshihet nga flakët banesa të Burrel, digjen edhe 4 të tjera

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e së premtes në Burrel, ku për pasojë janë djegur edhe 4 banesa të tjera. Policia tha se zjarri fillimisht ka rënë në banesën e shtetasit S.S.

- Advertisement -

Si pasojë e përhapjes së flakëve të zjarrit  janë përfshirë nga zjarri dhe janë djegur pjesërisht dhe 4 banesa të tjera që janë ngjitur me banesën e shtetasit S.S., banesa private me çati të përbashkët.

Shërbimet e Policisë kanë evakuuar banorët nga banesat që u përfshinë nga zjarri dhe nuk ka asnjë banor të lënduar.

Zjarrfikësit kanë bërë të mundur izolimin dhe shuarjen e plotë të zjarrit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të rënies së zjarrit dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?