English

Përfshihet nga flakët sipërfaqja me qershi e vreshta në Korçë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një zjarr ka rënë të shtunën në afërsi të fshatit Leshnice në zbritje të Qafë Plloces, duke përfshirë një sipërfaqe me qershi, vreshtari dhe arra.

- Advertisement -

Sipas kryeplakut të fshatit Leshnicë Vladimir Lipo shkak është bërë linja e tensionit të mesëm që kalon mbi rrugën nacionale, duket se ka pasur një shkëndijë elektrike duke sjellë një zjarr jo të përmasa të vogla në drufrutorë në këtë zonë

Ka qenë reagimi i shpejtë i Shërbimit zjarrfikës si dhe banorëve të zonës që ka bërë të mundur izolimin e flakëve në kohë.

Kjo zonë merret me kryesisht me kultivimin e qershi se, vreshtarisë, arrave, lajthive dhe gështenjave.

 

LEXONI GJITHASHTU:

Gjirokastër rritet numri i zjarreve , Shërbimi Zjarrfikës gjobit zjarrvënësit

Zjarri rrezikon banesën në Derviçan, ndërhyjnë zjarrfikësit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?