English

Përfshiu disa fshatra në Finiq, rindizet sërish zjarri që u përhap ditën e djeshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zjarri që përfshiu ditën e djeshme fshatrat ditën e djeshme disa fshatra të Bashkisë Finiq dhe që u shua, është rindezur sërish.

- Advertisement -

Ndërsa dje arriti edhe brenda në fshatin Kakodhiq, sot është shuar në zonën poshtë, ndërsa vijon ende i vrullshëm në majë të malit në zonën Muzinë, Pecë, Kakodhiq.

Vatrat e zjarrit kanë qenë në kufi me Dropullin. Nga zjarri janë djegur pemë të ndryshme frutore përfshirë edhe qershi.

Në vendngjarje ditën e djeshme ishin prezentë zjarrfikësit e Finiqit, Delvinës dhe Gjirokastrës. Njëherazi është edhe një helikopter që është në grupin e shuarjes së zjarrit.

Për vetë terrenin e vështirë zjarrfikësit operojnë me mjete të përdorimit me dorë. Edhe pse temperatura të larta, përsëri në vendin ku ka rënë zjarri ka edhe erë gjë që pengon në shuarjen e zjarrit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?