English

PL| Meta lajmëron mbledhjen e Konventës së Tiranës: Shpalosim ambicien Forcë e Parë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka paralajmëruar mbledhjen e Konventës së Tiranës së forcës politike që ai drejton.

- Advertisement -

Përmes një postimi në Facebook, ku ka ndarë foto nga takimi me anëtarët e rinj të Komitetit Drejtues Kombëtar, Meta tha se diskutuan për domosdoshmërinë për t’i dhënë një ritëm dhe energji tjetër punës së tyre.

Ai tha se në Konventën që do të mbahet së shpejti, PL do të shpalosë ambicien për të qenë Forcë ne Parë.

Postimi i Metës:

Së bashku me ZëvendësPresidenten, Erisa Xhixho patëm sonte kënaqësinë të takoheshim me anëtarët e rinj të Komitetit Drejtues Kombëtar. Diskutuam për domosdoshmërinë për t’i dhënë një ritëm dhe energji tjetër punës tonë.

Njëkohësisht diskutuam edhe për Konferencën e Riorganizimit të Tiranës, që do të na çojë shumë shpejt drejt Konventës së jashtëzakonshme dhe historike të kryeqytetit, ku Partia e Lirisë do të shpalosë ambicien për të qenë Forcë e Parë, Forcë e Paparë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?