Plagosja në Lushnjë, flet babai i autorit: S’e ka bërë ai, ka 2 javë në Greqi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

I ati i autorit të dyshuar për plagosjen e Bajame Sejenës në Lushnje thotë se ngjarja është inskenuar nga vetë familja Sejena.

Një ditë pas plagosjes së 60-vjeçares, ka folur për mediet Shaip Hasalla, i ati i Armand Hasallës.

Ndonëse ky i fundit është autori i dyshuar nga policia për plagosjen e 60-vjeçares, i ati ka mohuar që djali i tij të jetë i përfshirë.

- Advertisement -

Sipas tij, Armand Hasalla është prej dy javësh në Greqi.

Plagosja me armë zjarri ndodhi pasditen e djeshme në fshatin Garunjas të Lushnjës, ku u qëllua në drejtim të mjetit tip “Volkswagen”.

Nga të shtënat Bajame Sejena mbeti e plagosur në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ajo është e motra e Kastriot Hasallës, i cili vrau dy vite më parë Romeo Hasallën pas një konflikti për tokën.

Toka me sipërfaqe prej dy hektarësh ka qenë prej kohësh “molla e sherrit” mes kushërinjve të largët.

Përplasjet mes tyre kulmuan në vitin 2021, kur Kastriot Hasalla qëlloi me armë zjarri ndaj kushërinjve të tyre, duke lënë të vdekur 30-vjeçarin, Romeo Hasalla dhe të plagosur Shaip Hasallën së bashku me dy djemtë e tij, Emiljano dhe Laert Hasallën.

Asokohe për ngjarjen u arrestua edhe Afrim Hasalla, por më pas u la i lirë pasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua në polici duke pranuar krimin.

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

TË FUNDIT

“S’ka as vjedhje, as fshehje”, flet avokati i agjentes së postës: Do shkojmë në Apel

Gjykata e Korçës caktoi masën e sigurisë arrest në burg për Alma Beqirin, të arrestuar për përvetësimin e 3 milion eurove nga bizneset online...

Noka denoncon me foto shkeljet zgjedhore në Kuvend: Operatorët falanga kriminale

Deputeti Flamur Noka, në fjalën e tij që ka mbajtur ditën e sotme në Kuvend ka denoncuar shkeljet që janë bërë në zgjedhjet lokale. Nëpërmjet...

Sarrazin zbulon çfarë i tha Kurtit në kulmin e tensioneve në Veri

I dërguari i Posaçëm i Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, ka zbuluar gjatë një interviste për mediat e huaja bisedën që ai pati...

Hasani: Ja pse në zgjedhjet e 2025-s opozita do të mposht Edi Ramën

Analisti Sidi Hasanaj, është shprehur i bindur se PD në vitin 2025 do ti fitojë zgjedhjet parlamentare duke mposhtur kështu Edi Ramën. Në një intervistë...

Gjendet i vdekur një person në dhomën e hotelit në Golem, dyshimet e para

Një turist polak i moshës 70-vjeçare është gjetur pa shenja jete në një hotel në zonën e Golemit, në Durrës. Sipas informacioneve paraprake nga...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×