English

Policë bashkiakë për “të shkulur” të moshuarit nga dominotë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edhe pse sot coronavirus vrau një njeri në Shqipëri, që ashtu siç ka ndodhur përgjithësisht në vende të tjera qe një e moshuar, ndërgjegjësimi qytetar vijon të jetë afër zeros, edhe tek të moshuarit, që janë grupi më vulnerabël.

- Advertisement -

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka ndarë në faqen e tij në Facebook dy foto ku shihet një grup të moshuarish teksa luanin domino, të pashqetësuar, në vendin e tyre të zakonshëm.

“Na u desh të dërgojmë policinë bashkiake të ndërpresim grumbullimet e dominove në Elbasan. Kjo nuk është kohë argëtimesh jashtë shtëpisë, po kohë lufte dhe kjo luftë fitohet vetëm duke kufizuar lirinë tënde, duke ndryshuar rrënjësisht mënyrën e jetesës dhe duke ruajtur familjen tënde nga kontaktet e tua me jashtë! Frikë aspak, kujdes po! madje shumë fare”, shkruan Balla.

Mund të lexoni gjithashtu

Kryeministri Rama njofton mbylljen e të gjitha restoranteve dhe klubeve në Tiranë dhe Durrës

 

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?