Prezantuesi amerikan pëson djegie të rënda në fytyrë 

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prezantuesi i televizionit amerikan dhe komediani Jay Leno pësoi djegie të rënda të hënën pasi një nga makinat e koleksionit të tij mori flakë dhe fytyra e tij u dogj.

Leno u shtrua në spitalin e kirurgjisë plastike Groshman Burn Center në Los Angeles.

Sipas Reuters, pjesa e majtë e fytyrës i është djegur, por syri dhe veshi kanë mbetur të padëmtuar.

- Advertisement -

“Jam mirë. Më duhen vetëm një ose dy javë për t’u rikthyer në këmbë,” tha Leno.

Jay Leno, 72 vjeç zotëron një koleksion prej rreth 286 automjetesh, duke përfshirë makina dhe motoçikleta.

Leno hapi garazhin e tij për Team Bondi, kompania që qëndron pas videolojës 2011 LA Noire, e vendosur në Los Angeles në fund të viteve 1940.

Koleksioni i Leno përmban pothuajse 100 makina nga kjo periudhë dhe i lejoi ekipit të rikrijonte imazhet e tyre sa më saktë që të ishte e mundur.

Për më tepër, Leno është një nga drejtuesit më të ndjekur të programeve të natës në SHBA. Pas largimit nga “The Tonight Show” në 2009, ai filloi programin e tij “Jay Leno’s Garage” në CNBC në 2015, dhe në 2021 u bë drejtuesi i “You Bet Your Life”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

TË FUNDIT

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

Kreu i Emergjencave Civile: Zjarri në fabrikën e bojrave është vënë nën kontroll

Kreu i Emergjincave Civile, Haki Çako, deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se zjarri i rënë në fabrikën e bojrave në Maminas është...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×