Prindërit kanë një fëmijë të preferuar?!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një nënë e tre fëmijëve ka treguar se nuk ndihet fajtore që ka një fëmijë të preferuar. Mamaja beqare, nga Londra, zbuloi se kalimi i kohës me të preferuarin e saj e bën më të durueshme kohën e saj me dy të tjerët.

Ajo tregoi se fëmija i saj i preferuar, djali më i vogël, është edhe fëmija që ka ushqyer më shumë me gji, duke krijuar një lidhje të veçantë mes dyshes. Mamaja 39-vjeçare tha se djali i saj më i vogël, 7 vjeç, është më i vecanti dhe mendon se do të jetë gruaja e parë në jetën e tij edhe pasi të martohet. Mendoj se e dua më shumë  duhet ta pranoj.”

Mamaja, e cila punon si grimiere, ka ushqyer me gji të gjithë fëmijët e saj – dy djem dhe një vajzë, por më të voglin e saj më të gjatë – gjë që mund t’u ketë dhënë atyre një lidhje të veçantë.

- Advertisement -

Ajo shtoi: “Ai me të vërtetë më ndjen dhe nëse jam i mërzitur vjen tek unë dhe më pyet pse dhe më përqafon.

Nuk ia kërkoj, ai thjesht vjen është vërtet prekëse.

“Nëse ai është larg te babai i tij dhe unë ndihem e trishtuar, ai e di sepse gjithmonë marr një mesazh SMS që thotë: “Përshëndetje mama, a je mirë”. Ne jemi shumë të lidhur shpirtërisht. Unë besoj se njerëzit mund të ndahen në ata që japin dhe ata që marrin energji. Ai është thjesht një dhurues dhe dy marrësit e tjerë, kështu që në rastin tim të kesh tre fëmijë ka qenë më e lehtë se dy. Ai jep energji dhe dashuri dhe pastaj kam mjaftueshëm për dy të tjerët.

“Ai sillet mirë dhe më dëgjon kur flas me të, sepse e sheh ndikimin që kanë gjërat tek unë. Të tjerët nuk e shohin këtë dhe nuk sillen aq mirë.

Mamaja pranoi se dikur ndihej fajtore për të pasur një të preferuar. Aq sa ajo filloi ta ‘injoronte’ për t’u kushtuar më shumë vëmendje fëmijëve të tjerë. Por nuk zgjati shumë, pasi ajo zbuloi se nuk i pëlqente të fshihte ndjenjat e saj. Rrjetet sociale janë të vështira për nënat që kanë një të preferuar, por kështu është. Është logjike për mua.

LEXONI GJITHASHTU: 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

TË FUNDIT

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×