English

Procedohet penalisht drejtuesja e IMT, dyshohet se nuk prishi objektin pa leje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeinspektorja e Inspektoratit Vendor të Mbrojtjes së Territorit, në bashkinë Finiq, është proceduar penalisht nga prokuroria.

- Advertisement -

Shkak është bërë një kallëzim nga shtetasi me inicialet Dh. E. dhe dy të afërm të tij për të mos ekzekutuar prishjen e një objekti pa leje.

Ishin specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike e Financiare ata të cilët referuan në prokurori materialet për drejtuesen e IMT, e cila do të hetohet në gjendje të lirë.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve Ekonomike e Financiare në DVP Vlorë referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi penal për shtetasen S. S., me detyrë kryeinspektore e Inspektoratit Vendor të Mbrojtjes së Territorit, bashkia Finiq, pasi kanë bërë kallëzim shtetasit Th. E., Dh. E. dhe L. E., se dyshojnë që kjo shtetase ka shpërdoruar detyrën duke mos ekzekutuar vendimin për prishjen e një objekti”, thuhet në njoftimin e policisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?