Mirëmëngjes

Një mëngjes vibrant, me dozën e nevojshme të informacionit dhe argëtimit, për t’a nisur ditën mbarë, me energjinë dhe optimizmin e duhur me Loneta Progni dhe Renaldo Salianji. Nga e hëna në të premte ora 07:00-09:00

Mirëmëngjes

I nxehti afrikan ‘pushton’ vendin, temperatura 9 gradë mbi mesataren

"Kjo javë pritet të jetë shumë e nxehtë, me temperatura të larta deri në 9 gradë mbi mesataren në disa zona të vendit". Kështu deklaroi...

Rritja e çmimeve ‘fundos’ familjen me dy fëmijë tetraplegjikë

Azem Cangen, baba i 3 fëmijëve, 2 prej të tyre i ka me aftësi të kufizuara. Mes dhimbjes ai tregon për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania...

22 vite mes bletëve, bletërritësi në Elbasan tregon sfidat e përditshme

E nisi punën e tij me 22 bletë para 22 vjetësh dhe sot ka 700. Pasioni për bletët për Harun Mëhallën filloi krejt rastësisht. “Ishte...

Punëtorët e shtetit në Kosovë protestojnë për pagat

Të punësuarit në të gjitha institucionet e Kosovës në nivel vendi, nën emrin e Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), do të...

Kreu i Shoqatës të Jetimëve: Problemi kryesor është baza ligjore

Lulzim Resuli, kreu i Shoqatës Kombëtare të Jetimëve në Shqipëri tha për “Mirëmëngjes” në Euronews Albania se fëmijët me mungesën e kujdesit prindëror kanë...

Kreu i ISHSH-së: Duhet riparë kufiri minimal i pensioneve familjare

Astrit Hado, kreu i Institutit të Sigurimeve Shoqërore tha se pensioni për fëmijët jetim varion dhe bazohet te vitet e sigurimeve që ka prindi...

1 mijë lekë ndihmë për dy fëmijët jetimë, nëna: Është qesharake

Dorina Prendi, nënë e dy fëmijëve jetimë, po kalon periudhën më të vështirë të jetës, pas humbjes së bashkëshortit 4 vite më parë. “Ne para...

Sondazhi i Studentëve këtë vit do të bëhet publik, thotë drejtuesja e ASCAL

Rezultatet e Sondazhit Kombëtar të Studentëve për vitin 2022 do të bëhet publik, rreth muajit shtator. Kështu tha Xhiliola Bixheku, drejtoreshë e Agjencisë së Sigurimit...

Studentët në Shqipëri kërkojnë 10.000 lekë mbështetje nga shteti

Studentët në Shqipëri kërkojnë një ndihmë prej 10 mijë lekësh të reja nga qeveria për të përballuar rritjen e çmimeve. Ata hasin vështirësi me pagesën...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER