Shqipëri

Shqipëri

Braimllari: Opozita duhet të bashkohet, Basha nuk takonte Kryemadhin

Ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Endrit Braimllari deklaroi se oopzita duhet të bashkohet për të rrëzuar kryeministrin Edi Rama. Në emisionin "Now" në "Euronews...

Protesta e 7 korrikut, Këlliçi: Të zbresim qeverinë me këmbë në tokë

Deputeti demokrat, Belind Këlliçi thotë se protesta e 7 korrikut vjen në momentin e duhur dhe i përgjigjet shqetësimeve të qytetarëve. Në emisionin "Now" në...

Haxhiu: Marrëveshje me Serbinë për energjinë, ‘Zajednica’ e parë e Kurtit

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin Shock se marrëveshja e qeverisë së Kosovës me Serbinë për energjinë është një lloj Zajednice, sipas modelit që...

Bushati: Përjashtimi i Bashës nga protesta, gabim politik i Berishës

Analisti Andi Bushati e konsideron si një gabim politik, deklaratën e kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha i cili këshilloi ish-kryedemokratin Lulzim Basha, që...

Rreth 40 milionë njerëz në SHBA kanë rënë viktimë e mashtrimeve, thotë Civici

Ekonomisti Ardian Civici, i cili kohët e fundit ka botuar librin "Mashtruesit Financiarë", deklaroi se mashtrimi nuk është vetëm fenomen shqiptar, por edhe i...

Arsyet që i shtyjnë njerëzit të mashtrojnë sipas psikologes

Psikologia Lenida Halili shpjegoi në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania disa nga arsyet që i shtyjnë njerëzit të mashtrojnë. Përrallat kanë ndikimin e tyre në...

Civici: Mashtruesit financiarë janë gjenialë, gjejnë dobësitë e sistemit

Ekonomisti dhe autori i librit "Mashtruesit financiarë", Ardian Civici thotë se këta persona janë gjenialë, pasi arrijnë që të gjejnë dobësitë e sistemit dhe...

Pastori i ashpër me mbështetësit e abortit: Duhet të ruajmë jetën

Pastori Akil Pano thotë se është pro jetës, duke iu referuar nëse aborti duhet të jetë i lejueshëm apo jo. Në emisionin "Now" në "Euronews...

Gazetarja pro abortit: S’mund të prindërojë një 15-vjeçare

Gazetarja Erjona Rusi është shprehur pro abortit, pasi sipas saj, ka raste ku vajza të mitura ku gabojnë dhe nuk mund të marrin përgjegjësi...