Ylli Manjani: Në Tiranë, PD merr 18 mandate, LSI minimumi 3 mandate

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shprehet se opozita do të fitojë më shumë mandate në Qarkun e Tiranës se sa Partia Socialiste.

Z. Manjani thotë se duke u nisur nga premise e vitit 2017 që sipas tij PD “ishte në një gropë të madhe” dhe në këto zgjedhje nuk është më në atë gropë.

Sipas tij, Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim do të marrin minimumi 20 mandate.

“Unë mendoj që në fund të ditës PD nuk del pa 18 mandate dhe LSI merr minimum 3 mandate. Unë nuk kam dalë me bo sondazhe por do të jap mendimin tim”, deklaroi z. Manjani.

Në zgjedhjet parlamentare të vitit 2017, ku të gjitha partitë garuan pa koalicione, PS mori në Tiranë 18 mandate, PD 11 dhe LSI 5 mandate.

Për zgjedhjet e 25 prillit, Qarkut të Tiranës nga 34 mandate që kishte në zgjedhjet e kaluara, këtë herë i janë shtuar dy mandate dhe do të ketë 36.


Etiketimet

Xhudistja Distria Krasniqi fiton Medaljen e Artë në Lojërat Mesdhetare

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në xhudo në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohen në Oran të Algjerisë. Në finalen e madhe,...

Kosova merr vendim për targat, reciprocitet me Serbinë për letërnjoftime

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme elektronike mori vendim të mundësojë regjistrimin e automjeteve me targa RKS për të gjitha automjetet e pajisura...

Samiti i NATO-s, Rama: Kosova të ftohet në mekanizmin e Partneritetit për Paqe

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar në Samitin e NATO-s, mbajtur në Madrid, që Kosova të ftohet në mekanizmin e Partneritetit për Paqe. Lajmin e ka...

TË FUNDIT

Xhudistja Distria Krasniqi fiton Medaljen e Artë në Lojërat Mesdhetare

Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në xhudo në Lojërat Mesdhetare që po zhvillohen në Oran të Algjerisë. Në finalen e madhe,...

Kosova merr vendim për targat, reciprocitet me Serbinë për letërnjoftime

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme elektronike mori vendim të mundësojë regjistrimin e automjeteve me targa RKS për të gjitha automjetet e pajisura...

Samiti i NATO-s, Rama: Kosova të ftohet në mekanizmin e Partneritetit për Paqe

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar në Samitin e NATO-s, mbajtur në Madrid, që Kosova të ftohet në mekanizmin e Partneritetit për Paqe. Lajmin e ka...

Rreth 40 milionë njerëz në SHBA kanë rënë viktimë e mashtrimeve, thotë Civici

Ekonomisti Ardian Civici, i cili kohët e fundit ka botuar librin "Mashtruesit Financiarë", deklaroi se mashtrimi nuk është vetëm fenomen shqiptar, por edhe i...

Shtrenjtohet energjia elektrike në Maqedoninë e Veriut

Prej muajit të ardhshëm, qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të paguajnë fatura më të shtrenjta për energji elektrike, për mesatarisht 7.4 përqind. Njoftimin e...