Gazetarja paralajmëron “luftë” brenda PD: Do të ketë krizë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Fatjona Mejdini, koordinatore e Nismës Globale kundër Krimit të Organizuar Trans-Kombëtar thotë se kreu u Partisë Demokratike, Luzlim Basha ka vepruar si lider në përjashtimin e Sali Berishës nga grupi i PD.

Sipas saj, z. Basha ka vepruar taktikisht duke mos dhënë asnjë shenjë për një vendim të tillë dhe gjatë kësaj kohe ka zhvilluar zgjedhjet brenda partisë duke emëruar persona të besuar të tij.

Me këtë sjellje, znj. Mejdini tha se Basha po tregon se është një lider. Por ajo paralajmëron se pas përjashtimi të Berishës do të ketë “luftë” brenda PD.

“Tani nis një luftë me një pjesë të PD që konsiderohen miq të Berishës. Do të ketë krizë në PD, por krizat sjellin dhe mundësi”, deklaroi ajo.


 

Etiketimet

Lista e qyteteve më të mira për të jetuar në vitin 2022

Raporti i Indeksit Global të Jetueshmërisë publikohet çdo vit nga The Economist Intelligence Unit. Dhe për herë të tretë në 5 vitet e fundit, Viena...

‘Paratë e BE për inceneratorët’, AZHBR mohon: Sulme politike, fondet monitorohen

Agjencia për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural mohon akuzat se fondet e Bashkimit Europian janë shpërdoruar. Ajo thotë se të gjitha paratë që vijnë nga...

Tërhoqi zvarrë qenin me makinë, arrestohet 55-vjeçari nga Vlora

Policia e Vlorë ka arrestuar një 55-vjeçar pasi tërhoqi zvarrë me makinë një qen. Policia sqaron se pas publikimit në rrjetet sociale të pamjeve të...

TË FUNDIT

Lista e qyteteve më të mira për të jetuar në vitin 2022

Raporti i Indeksit Global të Jetueshmërisë publikohet çdo vit nga The Economist Intelligence Unit. Dhe për herë të tretë në 5 vitet e fundit, Viena...

‘Paratë e BE për inceneratorët’, AZHBR mohon: Sulme politike, fondet monitorohen

Agjencia për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural mohon akuzat se fondet e Bashkimit Europian janë shpërdoruar. Ajo thotë se të gjitha paratë që vijnë nga...

Tërhoqi zvarrë qenin me makinë, arrestohet 55-vjeçari nga Vlora

Policia e Vlorë ka arrestuar një 55-vjeçar pasi tërhoqi zvarrë me makinë një qen. Policia sqaron se pas publikimit në rrjetet sociale të pamjeve të...

‘Nxorën Elvana Gjatën në vendin tim’, Shemi: Nuk dinte as tekstin

Shemsi Krasniqi, i njohur ndryshe si Shemi i ‘Ilirëve’ u shpreh i indinjuar për incidentin e ndodhur në ‘Sunny Hill’, ku ai nuk u...

Vajza e Fidel Castros mbështet James Franco-n për të luajtur rolin e babait të saj

Alina Fernandez, vajza e ish-diktatorit kuban që vdiq në vitin 2016, ka thënë për median amerikane Deadline se e mbështet aktorin James Franko, në...


Sondazh