Me përjashtimin e Berishës, demokratët po marrin pasojat e akteve që miratuan vetë, thotë politologu

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Demokratët po marrin pasojat e propozimeve që kanë bërë vetë në lidhje me ligjet, tha politologu Afrim Krasniqi te “Barometri”, pasi vetë ata kanë miratuar ligjin e dekrimilanizimit i cili bën që vendimet ndaj politikanëve të bazohen në vendimmarrjen e gjykatave jashtë vendit.

“Ne kemi miratuar një ligj të dekriminalizimit, i cili në thelb e ka pranuar që ua delegojmë të huajve vendimmarjjen për një pjesë të rëndësishme të vendimeve tona në lidhje me politikanët”, u shpreh z. Krasniqi.

Ai tha se vetë opozita e ka propozuar një ligj të tillë, i cili është miratuar me konsensus. Me këtë, z. Krasniqi nënvizoi se vendimi i sotëm i Lulzim Bashës për të përjashtuar Sali Berishën nga Grupi Parlamentar i PD-së, ishte i pritshëm.

 

LEXONI GJITHASHTU:


 

Etiketimet

Stuhi tropikale në Japoni, urdhër për evakuimin e 72 mijë banorëve

Stuhia tropikale “Meari” po zhvendoset përgjatë ishullit kryesor të Japonisë, Honshu, pasi goditi prefekturën e Shizuokës. Stuhia goditi gjithashtu edhe rajonin e Kantos gjatë të...

Viktima nga shpërthimet në Ekuador e Armeni, 5 ngjarjet kryesore të ditës

Shpërthim dhe të shtëna në qytetin port të Ekuadorit, 5 viktima Të shtënat me armë zjarri dhe një shpërthim pasues la të paktën 5...

‘DokuFest’ ul siparin, ndahen çmimet për garuesit

Festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe me metrazh të shkurtër “DokuFest” ka ulur siparin e edicionit të 21-të. “Fabrika e punëtorëve” e regjisorit kroat Srdjan...

TË FUNDIT

Stuhi tropikale në Japoni, urdhër për evakuimin e 72 mijë banorëve

Stuhia tropikale “Meari” po zhvendoset përgjatë ishullit kryesor të Japonisë, Honshu, pasi goditi prefekturën e Shizuokës. Stuhia goditi gjithashtu edhe rajonin e Kantos gjatë të...

Viktima nga shpërthimet në Ekuador e Armeni, 5 ngjarjet kryesore të ditës

Shpërthim dhe të shtëna në qytetin port të Ekuadorit, 5 viktima Të shtënat me armë zjarri dhe një shpërthim pasues la të paktën 5...

‘DokuFest’ ul siparin, ndahen çmimet për garuesit

Festivali ndërkombëtar i filmit dokumentar dhe me metrazh të shkurtër “DokuFest” ka ulur siparin e edicionit të 21-të. “Fabrika e punëtorëve” e regjisorit kroat Srdjan...

Hasi, vendi me numrin më të lartë të emigrantëve në Mbretërinë e Bashkuar

Daily Mail i ka kushtuar një reportazh, qytetit të Hasit, ose siç njihet ndryshe “Anglisë së vogël”. Vendit të cilit Mbretëria e Bashkuar, i ka...

Shuhet regjisori Kristaq Dhamo

Ditën e sotme është ndarë nga jeta regjisori Kristaq Dhamo.  Dhamo njihet si babai i kinematografisë shqiptare. Ai realizoi filmin e parë shqiptar me metrazh...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?