Barometri: Shqiptarët masivisht pro krijimit të një hapësire pa kufij mes Kosovës e Shqipërisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shqiptarët mbështesin në masë krijimin e një hapësire pa kufij ekonomikë e shtetërorë me Kosovën tregon sondazhi i Barometër në Euronews Albania.

Tre në katër persona (75,3%) janë në favor të heqjes së kufijve dhe çdo lloj barriere mes dy vendeve dhe afërsisht aq (73,9%) për krijimin e një zone të lirë ekonomike.

Kundërshtia ndaj këtyre zhvillimeve është e papërfillshme—respektivisht vetëm 5,5% dhe 8,3% janë shprehur kundër.

Gjetjet janë të Barometrit të Euronews Albania, realizuar në periudhën 20-29 tetor 2021, kryer nga MRB dhe Data Centrum, në nivel kombëtar me 1000 intervista ballë për ballë në familje.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzat për manipulim në luftën për FSHF

Zgjedhjet për kreun e FSHF-së po shoqërohen me akuza për manipulim dhe ndërhyrje të politikës. Cila është rruga deri në asamblenë zgjedhore të 2...

Ambasadorja e SHBA takim me kreun e Gjykatës së Lartë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar këtë të premte një takim me kreun e Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi. Ambasadorja thotë se...

Putin: Po studiojmë përgjigjen e SHBA për Ukrainën

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin akuzon SHBA dhe NATO se po injoron kërkesat kryesore të Rusisë për sigurinë. Këtë koment që është i pari për...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER