Mirëmëngjes

Një mëngjes vibrant, me dozën e nevojshme të informacionit dhe argëtimit, për t’a nisur ditën mbarë, me energjinë dhe optimizmin e duhur me Loneta Progni dhe Renaldo Salianji. Nga e hëna në të premte ora 07:00-09:00

Mirëmëngjes

Tifozeria italiane e pajisur me armë të ftohta, thotë zyrtari i Policisë

Për menaxhimin e finales së Ligës së Konferencës, Policia e Shtetit ka bashkëpunuar me Policinë italiane dhe holandeze. Policë ka pasur edhe nga Kosova,...

Kompanitë bllokuan furnizimet pasi nuk përballonin dot tifozët, thotë menaxheri

Areteo Butsi, menaxher lokali, tha se dy ditët e ndeshjes ishin ditë suksesi, por lokali i tij kishte pasur probleme me disa kompani të...

Ulja e mesatares që të mos mbyllen degët në fakultet, thotë eksperti i arsimit

Ditën e djeshme, ministrja e Arsimit Evis Kushi bëri me dije se do të ulej mesatarja nga 7.5 në 6.5 për maturantët të cilët...

Ndeshja Roma-Fejnord ishte mbi nivelin mediokër, sipas gazetarit sportiv

Roma triumfoi në finalen e Ligës së Konferencës mbrëmjen e së mërkurës, në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin "Air Albania" në Tiranë. Skuadra kryeqytetase e...

Gazetari sportiv: Përdorimi i substancave i ka bërë tifozët më agresiv

Gazetari i sportit, Altin Sulçe tha se pijet dhe përdorimi i substancave i ka bërë më agresiv tifozët, e cila solli probleme të mëdha...

Nurja: Papunësia te të rinjtë, më e lartë se shifra e publikuar nga INSTAT

Shifrat e publikuara nga INSTAT tregojnë se papunësia te të rinjtë në vitin 2021 me 0.6%, krahasuar me 2020-ën. Në vitin 2020, për grupmoshën 15-24...

Lija e majmunëve, mjekët raportojnë rastet në Europë

Mjeku shqiptar i cili jeton në Itali, Albert Troci, tha se në këtë shtet janë 4 raste me sëmundjen e lisë së majmunëve, tre...

Personat me të ardhura të larta mund të taksohen 28%, thotë eksperti Xhepa

Eksperti i ekonomisë, Selami Xhepa deklaroi se personat me të ardhura të larta mund të taksohen në shifrën 28%. Në emisionin "Mirëmëngjes" në "Euronews Albania",...

I nxehti afrikan ‘pushton’ vendin, temperatura 9 gradë mbi mesataren

"Kjo javë pritet të jetë shumë e nxehtë, me temperatura të larta deri në 9 gradë mbi mesataren në disa zona të vendit". Kështu deklaroi...