Kandidat i PD-së për kryeqytetin? Gerti Bogdani: Jam gati po ma besuan, Tirana ka nevojë për ndryshim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Gerti Bogdani u shpreh për Euronews Albania se nëse i besohet nga PD-ja kandidatura për kryetar të Bashkisë së Tiranë, do i bënte ballë edhe kësaj sfide.

“Ju falënderoj për konsideratën dhe të gjithë ata demokratë që e shprehin këtë gjë pasdikutim për vlerësimin e tyre. Nëse lidershipi i PD-së ose qoftëse PD-ja e sheh të nevojshme një të tillë dhe e kërkon një gjë të tillë, unë i kam bërë ballë çdo sfide që më është dhënë përpara dhe i kam bërë ballë me sukses. Të shohim sesi do vijë koha. Besoj se Tirana ka nevojë për një ndryshim thelbësor”, u shpreh ai.

Z. Bodgani u shpreh sfida e radhës e PD-së janë zgjedhjet e pushtetit lokal.

“Të shohim sesi do të shprehet Gjykata Kushtetuese. PD duhet të fillojë të bëhet gati sot për Tiranën mbi të gjitha dhe për çdo qytet tjetër. Duhet ti japë kohë kohës”, shtoi ai.

Gjatë intervistës ai theksoi edhe njëherë dëshirën për të qenë kandidat për kreun e Bashkisë Tiranë.

“Nëse kjo sfidë më kërkohet unë sfidën do e pranoja me shumë dëshirë dhe zell, me një vullnet për ta çuar drejt suksesit”, u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:


 

Etiketimet

Incident në ashensor, humb jetën ish-komandanti i UÇK-së në Pejë

Ish-komandanti i UÇK-së Deli Leka, 54-vjeç ka humbur jetën ditën e sotme në Pejë si pasojë e një incidenti në ashensorin e një pallati. Lajmin...

Tmerr në Kiev, nis shpërndarja e pilulave me jod kaliumi, ç’po ndodh në Ukrainë?

Në Kiev ka nisur shpërndarja e pilulave me jod kaliumi në qendrat e evakuimit – çfarë janë ato dhe sa real është një sulm...

Nesër protestë, pedagogët: Kërkojmë kthimin e dinjitetit të punonjësve universitarë

Ashtu siç dhe kishin paralajmëruar, pedagogët do të zhvillojnë një protestë në Tiranë, ku kërkojnë plotësimin e disa kushteve në universitete. Pedagogu Peter Saraçi, në...

TË FUNDIT

Incident në ashensor, humb jetën ish-komandanti i UÇK-së në Pejë

Ish-komandanti i UÇK-së Deli Leka, 54-vjeç ka humbur jetën ditën e sotme në Pejë si pasojë e një incidenti në ashensorin e një pallati. Lajmin...

Tmerr në Kiev, nis shpërndarja e pilulave me jod kaliumi, ç’po ndodh në Ukrainë?

Në Kiev ka nisur shpërndarja e pilulave me jod kaliumi në qendrat e evakuimit – çfarë janë ato dhe sa real është një sulm...

Nesër protestë, pedagogët: Kërkojmë kthimin e dinjitetit të punonjësve universitarë

Ashtu siç dhe kishin paralajmëruar, pedagogët do të zhvillojnë një protestë në Tiranë, ku kërkojnë plotësimin e disa kushteve në universitete. Pedagogu Peter Saraçi, në...

25 mijë mësues pa rrogë, grevistët në Kosovë s’do marrin pagën e shtatorit

Hynë në grevë me kerkesën për me shumë para e ligj per paga. Por, duket se mesimdhënësit, pervec që nuk do t’i marrin ato...

Spiropali prezantohet si drejtuese politike e PS-së në Shkodër

Drejtuesja e re politike e Shkodrës, Elisa Spiropali është prezantuar ditën e sotme në këtë qark, në krah të Sekretarit të Përgjithshëm të PS-së,...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?