Luan Baçi: Berisha jashtë grupit parlamentar të vendosej nga forumet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Luan Baçi tha për Euronews Albania se përjashtimi i Sali Berishës nga grupi parlamentar duhej vendosur nga forume më të gjera dhe më përfaqësuese dhe si i tillë do ishte më pak i kontestueshëm.

Ai tha se ky është një vendim politik i DASH.

Baçi tha se duhet të ishte vota ajo që duhet të vendoste për një personalitet apo për një person qoftë edhe të zakonshëm që bën pjesë në një parti politike.

Kryetari i Partisë Demokratike në qarkun e Fierit deklaroi se për aq kohë sa nuk ka një dosje konkrete nuk mund të gjykohet askush.

“Është një vendim politik i DASH dhe anëtarësia nuk është në gjendje të gjykojë mbi një vendim të Departamentit të Shtetit se çfarë duhet të bëjë me liderin e saj historik apo kushdo personalitet tjetër të nivelit drejtues brenda Partisë Demokratike,” – u shpreh Boçi.

Sipas tij ky vendim dhe problemet brenda partisë nuk mund të ngatërrohen.

 

LEXONI GJITHASHTU:


Etiketimet

Ukraina po heton 21 mijë krime të dyshuara lufte

Prokurorja e Përgjithshme e Ukrainës, Iryna Venediktova thotë se janë duke u hetuar 21 mijë krime të dyshuara lufte, kryer nga forcat ruse. Në një...

‘Protesta’, PD thirrje qytetarëve: Mos u trembni nga skenarët fake të qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë pjesën në protestën e sotme, në orëm 19:00. Në një deklaratë...

Kapet i shumëkërkuari për masakrën e Çoles, ruhej nga një person i armatosur

Një operacion i policisë së Vlorës në bashkëpunim me forcat "Shqiponja” kanë vënë në pranga një shtetas të shpallur kërkim për vrasjen e dy...

TË FUNDIT

Ukraina po heton 21 mijë krime të dyshuara lufte

Prokurorja e Përgjithshme e Ukrainës, Iryna Venediktova thotë se janë duke u hetuar 21 mijë krime të dyshuara lufte, kryer nga forcat ruse. Në një...

‘Protesta’, PD thirrje qytetarëve: Mos u trembni nga skenarët fake të qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi u bëri thirrje qytetarëve që të marrin pjesë pjesën në protestën e sotme, në orëm 19:00. Në një deklaratë...

Kapet i shumëkërkuari për masakrën e Çoles, ruhej nga një person i armatosur

Një operacion i policisë së Vlorës në bashkëpunim me forcat "Shqiponja” kanë vënë në pranga një shtetas të shpallur kërkim për vrasjen e dy...

Euro drejt barazimit me dollarin, ekspertët shpjegojnë arsyet e zhvlerësimit

Monedha e përbashkët europiane po barazohet në tregun vendas me dollarin amerikan. Javët e fundit euro është dobësuar ndjeshëm në tregun vendas duke u shitur...

Rikthehen në detyrë prokurorët e SPAK, Elvin Gokaj dhe Alfred Shehu

Gjykata e Lartë ka rrëzuar vendimin e shkallës së Apelit në Gjykatës Administrative që pezullonte nga detyra dy prokurorët e SPAK, Elvin Gogaj e...