‘Zëdhënësi i PD u bë Taulant Balla’, përjashtimet nga grupi përplasin deputetët demokratë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Deputetët demokratë Belind Këlliçi dhe Dashamir Sula janë përplasur lidhur me rregulloren e Kuvendit pas përjashtimit të 4 deputetëve mbështetës të Sali Berishës nga grupi parlamentar i PD.

Në emisionin Now, Këlliçi tha se i vetmi anormalitet tek deputetët që u përjashtuan është se mendojnë ndryshe nga kryetari.

Për Këlliçin është e pafalshme që Taulant Balla foli sot në emër të PD, duke u bërë zëdhënësi i demokratëve.

“Anormaliteti i vetëm është që unë kam mendim të ndryshëm nga kryetari. Kam marrë 11600 vota për PD, nuk mund të më largojnë nga grupi.  Ka dalë sot Taulant Balla të ka mbrojtur. Zëdhënësi i PD ka qenë sot Taulant Balla, ju duhet të ulnit kokën”, tha Këlliçi.

Deputeti Dashamir Sula e cilësoi procedurë normale përjashtimin nga grupi të deputetëve, që sipas tij kanë dalë kundër kryesisë dhe institucioneve të partisë.

Sipas Sulës, PD duhet të pastrohet nga elementët e dhunshëm dhe vetëm kështu do ngrihet më e fortë.

“Kryesinë nuk e ke, kryesia është me institucionin, jo me Bashën. Kurrë nuk do dal t’i gjuaj partisë me gurë. PD do ngrihet më e fortë për sa kohë do ikin elementët e dhunshëm, partia duhet të pastrohet. Kushdo që akuzohet për korrupsion duhet të shkëputet nga PD”, tha Hysa.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Shpërthejnë’ rastet me COVID në Francë, mbi 200 mijë të infektuar në ditë

Rastet me COVID-19 kanë shpërthyer në Francë, duke arritur kulmin këtë të martë me 200 mijë infeksione ditore. Farmacitë në mbarë vendin nuk arrijnë të...

Autori i vrasjes së gazetares malteze: Do tregoj emrat ‘Vip’ të përfshirë

Personi që realizoi shpërthimin që i mori jetën gazetares së njohur malteze Daphne Caruana Galizia ka pranuar krimin në një intervistë për agjencinë e...

Katër policë të lënduar nga protesta në Shkup, thotë ministri maqedonas

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski deklaroi se 4 policë janë lënduar, si pasojë e protestës së dhunshme në...

TË FUNDIT

‘Shpërthejnë’ rastet me COVID në Francë, mbi 200 mijë të infektuar në ditë

Rastet me COVID-19 kanë shpërthyer në Francë, duke arritur kulmin këtë të martë me 200 mijë infeksione ditore. Farmacitë në mbarë vendin nuk arrijnë të...

Autori i vrasjes së gazetares malteze: Do tregoj emrat ‘Vip’ të përfshirë

Personi që realizoi shpërthimin që i mori jetën gazetares së njohur malteze Daphne Caruana Galizia ka pranuar krimin në një intervistë për agjencinë e...

Katër policë të lënduar nga protesta në Shkup, thotë ministri maqedonas

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski deklaroi se 4 policë janë lënduar, si pasojë e protestës së dhunshme në...

Protestuesit në Shkup godasin forcat policore në hyrje të Parlamentit

Protestues të shumtë janë mbledhur para godinës së Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, ku protestohet kundër propozimit francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Ata...

Parlamenti i Bashkimit Evropian miraton hyrjen e Kroacisë në eurozonë

Deputetët e Parlamentit Evropian kanë votuar pro kërkesës së Kroacisë për t'u bërë anëtare e eurozonës, teksa vendimi do të zbatohet plotësisht vitin e...