Ambasadorja Kim e dashuruar me Shqipërinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Vendet e bukura të Shqipërisë i shohim shpesh të postuara në rrjetet sociale të ambasadores Yuri Kim.

Vetëm me 2 vite në Shqipëri, ajo thotë në intervistën me Erla Mëhillin se e dashuron këtë vend.

“Nuk njoh njeri që nuk është i dashuruar me Shqipërinë. Vërtet nuk kam takuar njeri që nuk largohet duke thënë, e dua këtë vend” – tha ambasadorja.

Kim nënvizoi udhëtimet dhe bisedat me njerëzit si faktorët kyç që e kanë bërë ta ketë përzemër Shqipërinë. Sipas saj takimet zyrtare si diplomate e kanë ndihmuar të njohë më shumë atë që mendojnë njerëzit vërtetë.

Ambasadorja u shpreh se nuk do të largohet herët nga këtu. Kim sqaroi se shefat në Uashington janë në dijeni se ajo ndihet e nderuar që përfaqëson SHBA-në në Shqipëri.

“Pres me kënaqësi të përvesh mëngët dhe të punoj më fort se kurrë më parë gjatë vitit që kemi përpara,” – deklaroi ambasadorja.

Diplomatja Kim nënvizoi potencialin në marrëdhënien Shqipëri-SHBA, ndërsa theksoi se pret me kënaqësi të vijojë me eksplorimin e vendit.

1 COMMENT

  1. Berisha ka vrare e ka prere dhe normalisht litarin meriton por ne rastin e non grada nga USA une mendoj qe skane prova . Eshte usta i vjeter berisha , eshte komunist i vjeter dhe i ka fshi gjurmet pavareisht se i dihen gjerat biterisht por drehtesia do prova

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Shpërthejnë’ rastet me COVID në Francë, mbi 200 mijë të infektuar në ditë

Rastet me COVID-19 kanë shpërthyer në Francë, duke arritur kulmin këtë të martë me 200 mijë infeksione ditore. Farmacitë në mbarë vendin nuk arrijnë të...

Autori i vrasjes së gazetares malteze: Do tregoj emrat ‘Vip’ të përfshirë

Personi që realizoi shpërthimin që i mori jetën gazetares së njohur malteze Daphne Caruana Galizia ka pranuar krimin në një intervistë për agjencinë e...

Katër policë të lënduar nga protesta në Shkup, thotë ministri maqedonas

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski deklaroi se 4 policë janë lënduar, si pasojë e protestës së dhunshme në...

TË FUNDIT

‘Shpërthejnë’ rastet me COVID në Francë, mbi 200 mijë të infektuar në ditë

Rastet me COVID-19 kanë shpërthyer në Francë, duke arritur kulmin këtë të martë me 200 mijë infeksione ditore. Farmacitë në mbarë vendin nuk arrijnë të...

Autori i vrasjes së gazetares malteze: Do tregoj emrat ‘Vip’ të përfshirë

Personi që realizoi shpërthimin që i mori jetën gazetares së njohur malteze Daphne Caruana Galizia ka pranuar krimin në një intervistë për agjencinë e...

Katër policë të lënduar nga protesta në Shkup, thotë ministri maqedonas

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski deklaroi se 4 policë janë lënduar, si pasojë e protestës së dhunshme në...

Protestuesit në Shkup godasin forcat policore në hyrje të Parlamentit

Protestues të shumtë janë mbledhur para godinës së Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, ku protestohet kundër propozimit francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Ata...

Parlamenti i Bashkimit Evropian miraton hyrjen e Kroacisë në eurozonë

Deputetët e Parlamentit Evropian kanë votuar pro kërkesës së Kroacisë për t'u bërë anëtare e eurozonës, teksa vendimi do të zbatohet plotësisht vitin e...