Gaba: Në PD duhet të kishte reflektim, jo turravrap brenda partisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Situata në Partinë Demokratike duket shumë larg asaj që synonte rithemelimi, por më tepër i ngjan një vrapi për të zëvendësuar njerëzit e Bashës me njerëzit e Berishës në degët e PD.

Kështu tha Gentian Gaba në emisionin Now në Euronews Albania. Sipas tij, PD e sotme duket sikur është kthyer në një staus quo të vitit 2013.

“Duket sikur jemi kthyer në një staus quo të 2013. Rama përballë Berishës dhe Metës.  A është kjo PD që duhet reformuar që duhej të hapej, të thithte njerëz të rinj? Ky është një moment i shkuar dëm. 9 shtatori prodhoi krizën e madhe të vendimmarrjes së Bashës që prodhoi humbjen e 6 marsit dhe largimin e Bashës. Duket sikur ka një turravrap drejt mbylljes së disa gropave që janë në degë ose përpjekje për të zëvendësuar njerëzit e Bashës me ata të Berishës”, tha Gaba.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Liderët e Armenisë dhe Azerbajxhani ttakohen në Pragë me ndërmjetësimin e BE

Këshilli Evropian tha se liderët e Armenisë dhe Azerbajxhanit janë takuar në margjinat e samitit në Pragë dhe kanë rënë dakord për një mision...

Ngjela tregon pse iu ndalua Metës pjesëmarrja në Kongresin e PES-së

Avokati Spartak Ngjela u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se kreut të Partisë së Lirisë Ilir Meta iu ndalua pjesëmarrja në Kongresin...

Çmimi energjisë, ERE: Do marrim kohën e nevojshme për të vendosur

FSHU dhe KESH kanë bërë kërkesë për anulimin e fashës 800 kwh për muajin tetor dhe kanë kërkuar që vendimi të zbatohet në nëntor-dhjetor. ERE...

TË FUNDIT

Liderët e Armenisë dhe Azerbajxhani ttakohen në Pragë me ndërmjetësimin e BE

Këshilli Evropian tha se liderët e Armenisë dhe Azerbajxhanit janë takuar në margjinat e samitit në Pragë dhe kanë rënë dakord për një mision...

Ngjela tregon pse iu ndalua Metës pjesëmarrja në Kongresin e PES-së

Avokati Spartak Ngjela u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se kreut të Partisë së Lirisë Ilir Meta iu ndalua pjesëmarrja në Kongresin...

Çmimi energjisë, ERE: Do marrim kohën e nevojshme për të vendosur

FSHU dhe KESH kanë bërë kërkesë për anulimin e fashës 800 kwh për muajin tetor dhe kanë kërkuar që vendimi të zbatohet në nëntor-dhjetor. ERE...

Pse Princi Harry dhe Elton John po padisin tabloidin e njohur

Princi Harry i Britanisë së Madhe dhe këngëtari Elton John janë në mesin e disa figurave publike që kanë paditur botuesin e gazetës Daily...

Vuçiç: Serbia s’përjashtohet nga nafta ruse, përgjigjen tonë e merrni nesër

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha sot se mendon se Serbia nuk do të përjashtohet nga importi i naftës ruse. Prandaj Vuçiç thotë se po përgatiten...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?