Murati: Me rikthimin e Berishës, PD tregoi se nuk ka aftësi të reformohet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Rikthimi për herë të tretë e Sali Berishës në krye të Partisë Demokratike është fitore e tij personale, por për PD do të thotë kthim prapa.

Gazetari Erl Murati tha në emisionin ‘Now’ në Euronews Albania se fitorja e Berishës është një mungesë aftësie e klasës politike shqiptare për t’u reformuar dhe mungesë kulture demokratike.

“Rikthimi i Berishës është një mungesë aftësie e klasës politike për t’u reformuar dhe mungesë kulture demokratike. Ne jemi i vendi i vetëm që tre politikanët kryesore janë të shekullit të kaluar. Është fitore personale e tij, kthim prapa, vendim i sforcuar. Fitorja e tij nuk ka rrjedhur natyrshëm, fakti që PD ka shpenzuar 9 vite me Bashën në krye dhe hyri vetëm kur e shpallën non grata”, tha Murati.

Sipas tij, PD do ta ketë të vështirë që të fitojë zgjedhjet me Berishën.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...

Rusët avancojnë në Lindje, shkatërrime dhe viktima në të dyja palët

Forcat ruse vijojnë të sulmojnë më shumë ndërtesa në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës. Një ditë më parë u raportua për viktima nga të dyja...

TË FUNDIT

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...

Rusët avancojnë në Lindje, shkatërrime dhe viktima në të dyja palët

Forcat ruse vijojnë të sulmojnë më shumë ndërtesa në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës. Një ditë më parë u raportua për viktima nga të dyja...

Rrugët që bllokohen në Tiranë për protestën

Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në Policinë e Tiranës për protestën e sotme, nga ora 19:00 deri në 21:00 të mbrëmjes. Përmes një...

Balla: 11 korriku të shpallet dita e përkujtimit të gjenoicidit në Srebrenicë

Kryetari i grupit parlamentar të Partisw Socialiste, Taulant Balla i cili paraqiti në Kuvend projektrezolutën për njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, e cilësoi atë...