30-40 mijë euro për një vrasje në Shqipëri, thotë gazetari Ferhati

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Gazetari Eni Ferhati tha për “Now” në Euronews Albania se për Nuredin Dumanin vlera e jetës ishte 30-40 mijë euro, por në varësi të vështirësisë rritej dhe kostoja.

Sipas gazetarit Dumani ishte person i përshtatshëm për të kryer vrasjet me pagesë sepse grupet kriminale me pak para eliminonin fizikisht rivalët.

“Edhe Nuredin Dumani kur rritet shkalla e vështirësisë për personat që duhen ekzekutuar, siç është rasti i Endrit Dokles ku dhe ofertuesi Ervis Martinaj rrit dozën, pra i jep 100 mijë euro paradhënie dhe thotë kërko sa të duash, pra mund të shkonte dhe deri në 500 mijë eurom siç thotë dosja,” – u shpreh Ferhati.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjendet një valixhe e dyshimtë te Rruga e Kavajës

Mesditën e së premtes në Rrugën e Kavajës, në afërsi të një kompleksi pallatesh, është konstatuar një valixhe ngjyrë kafe. Shërbimet e Policisë kanë shkuar...

‘S’më shkon shamia e kuqe”, Balluku përplaset me Mziun pas komenteve për pamjen

Debate ka pasur sot në Kuvend mes ministres së Infrastrukturës, Belinda Ballukut dhe Xhelal Mziut. Ky i fundit është shprehur se është e paplotë “Rruga...

Eurodeputetja ngre alarmin: Protestat në RMV mund të përdoren nga Rusia

Eurodeputetja dhe Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka ngritur shqetësimin se protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut mund të...

TË FUNDIT

Gjendet një valixhe e dyshimtë te Rruga e Kavajës

Mesditën e së premtes në Rrugën e Kavajës, në afërsi të një kompleksi pallatesh, është konstatuar një valixhe ngjyrë kafe. Shërbimet e Policisë kanë shkuar...

‘S’më shkon shamia e kuqe”, Balluku përplaset me Mziun pas komenteve për pamjen

Debate ka pasur sot në Kuvend mes ministres së Infrastrukturës, Belinda Ballukut dhe Xhelal Mziut. Ky i fundit është shprehur se është e paplotë “Rruga...

Eurodeputetja ngre alarmin: Protestat në RMV mund të përdoren nga Rusia

Eurodeputetja dhe Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola Von Cramon ka ngritur shqetësimin se protestat e dhunshme në Maqedoninë e Veriut mund të...

Hidhet nga kati i katërt i banesës, humb jetën 60-vjeçari në Tiranë

Mesditën e sotme një 60-vjeçar është vetëhedhur nga kati i katërt i banesës ku banonte në lagjen "Ali Demi" në Tiranë. Policia bën me dije...

Më shumë se 500 protestues nga Vlora drejt Tiranës për protestën

Më shumë se 500 protestues nga Vlora janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e opozitës që pritet të nisë sot...