Gazetari Zhabina dyshues ndaj dëshmive të Dumanit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Gazetari Xhevahir Zhabina u shpreh se operacioni nga SPAK me dëshmitë e Nuredin Dumanit mund të konsiderohet i suksesshëm për aq kohë sa janë bërë disa arrestime.

Sipas tij kjo është një piknisje e mirë për konfirmimin shkencor të ngjarjeve për të cilat Nuredin Dumani thotë se ka dijeni, ka marrë pjesë apo dhe ka dëgjuar.

“SPAK-ut i ngelet detyra e vështirë që të gjejë prova shkencore për të konfirmuar dëshminë e Nuredin Dumanit,” – tha Zhabina, i cili tregoi se ka dyshime mbi dëshmitë e tij.

Sipas gazetarit është e çuditshme se si Dumani ka marrë porosi të vrasë persona nga dy grupe kriminale që janë rivalë me njëri tjetrin, konkretisht nga Florenc Çapja dhe Suel Çela.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Më shumë se 500 protestues nga Vlora drejt Tiranës për protestën

Më shumë se 500 protestues nga Vlora janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e opozitës që pritet të nisë sot...

‘Se çfarë bëj unë, e di unë”, Tabaku përplaset me Spiropalin

Ministrja e Shtetit Elisa Spiropali ka debatuar ditën e sotme në Kuvend me deputeten demokrate Jorida Tabaku. Në një kohë që po flitej për miratimin e...

Kosova me dozë të katërt të vaksinës kundër COVID-19

Personat mbi 60-vjeç në Kosovë mund të marrin dozën e katërt të vaksinës kundër koronavirusit. Lajmi u bë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, e...

TË FUNDIT

Më shumë se 500 protestues nga Vlora drejt Tiranës për protestën

Më shumë se 500 protestues nga Vlora janë nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në protestën e opozitës që pritet të nisë sot...

‘Se çfarë bëj unë, e di unë”, Tabaku përplaset me Spiropalin

Ministrja e Shtetit Elisa Spiropali ka debatuar ditën e sotme në Kuvend me deputeten demokrate Jorida Tabaku. Në një kohë që po flitej për miratimin e...

Kosova me dozë të katërt të vaksinës kundër COVID-19

Personat mbi 60-vjeç në Kosovë mund të marrin dozën e katërt të vaksinës kundër koronavirusit. Lajmi u bë i ditur nga Ministria e Shëndetësisë, e...

FOTO/Shqiptari mbron me armë hotelin në Shkup, zmbrapsen huliganët maqedonas

Isuk Koka, i cili mbrojti me armë mbrëmjen e djeshme hotelin e tij në Çarshi të Shkupit nga huliganët, është arrestuar nga Policia. Gazetarja Ferikan...

Kreu i grupit kriminal serb pretendon se ndodhet në Kosovë

Ende nuk ka asnjë reagim nga institucionet e Kosovës lidhur me rishfaqjen e kreut të grupit kriminal serb, Milan Radojçiç, njëkohësisht nënkryetar i Listës...