Bajram Begaj nuk është përfaqësues politik i PS, thotë Denaj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i ri i  votuar në Kuvend nuk është përfaqësues i Partisë Socialiste, por një profesionist që është rritur në karrierë falë aftësive jo teserës së partisë.

Kështu tha në emisionin Now në Euronews Albania deputetja socialiste Anila Denaj.

Sipas ish-ministres së Financave, PS e ka treguar 2 herë se ka provuar dhe votuar president që vinin nga PD, ndërkohë që kishte të gjithë të drejtën për të zgjedhur një kandidat politik.

Shmangia e një kandidati me kontribut në PS u bë pikërisht për të shmangur komentet se PS kërkon të marrë të gjitha pushtet, tha Denaj.

“Ai nuk është përfaqësues politikë i PS dhe është e pamundur të thuhet ‘e bëri pis procesin’ për një person që ka ardhur deri këtu me profesionalizëm dhe jo me teserën e partisë”, u shpreh deputetja e PS.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Qeveria e Kosovës akuzon Listën Serbe se po mbron bandat kriminale

Qeveria e Kosovës vlerëson se Lista Serbe është "sajesë e Beogradit dhe tashmë instrument i saj", dhe se ka “monopolizuar përfaqësimin politik të serbëve...

Kush është Salman Rushdie, shkrimtari që trazoi botën me ‘Vargjet Satanike’

Romancieri me origjinë indiane, Salman Rushdie, i cili u sulmua me thikë ndërsa ishte në skenë në Nju Jork, është kërcënuar me vdekje për...

11 të vrarë nga përleshja e bandës së El Chapos në burg

Të paktën 11 persona janë vrarë pas një konflikti midis anëtarëve të dy karteleve rivale në qytetin kufitar meksikan të Juarez, thanë sot autoritetet. Los...

TË FUNDIT

Qeveria e Kosovës akuzon Listën Serbe se po mbron bandat kriminale

Qeveria e Kosovës vlerëson se Lista Serbe është "sajesë e Beogradit dhe tashmë instrument i saj", dhe se ka “monopolizuar përfaqësimin politik të serbëve...

Kush është Salman Rushdie, shkrimtari që trazoi botën me ‘Vargjet Satanike’

Romancieri me origjinë indiane, Salman Rushdie, i cili u sulmua me thikë ndërsa ishte në skenë në Nju Jork, është kërcënuar me vdekje për...

11 të vrarë nga përleshja e bandës së El Chapos në burg

Të paktën 11 persona janë vrarë pas një konflikti midis anëtarëve të dy karteleve rivale në qytetin kufitar meksikan të Juarez, thanë sot autoritetet. Los...

Tragjedia në Malin e Zi, reagon Abazoviç: Qëndroni afër familjeve të viktimave

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç e ka cilësuar tragjedi ngjarjen në Cetinje, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur. “U bëj...

Kasa: S’mund të flasim për rritje të madhe të turizmit kur plazhet janë bosh

Rrahman Kasa, kryetar i Unionit Turistik Shqiptar tha se përkundër shifrave të publikuara nga kryeministri ky sezon turistik është poshtë pritshmërive pas 2 vjetëve...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?