Presidenti i ri, Mediu: Opozita ndoqi lojën e PS-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Koncepti opozitës për të ndërtuar kompromis me mazhorancën dhe jo raporte politike me opinionin publik është gabim.

Kështu tha kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu në “Now” me Erla Mëhillin. Ai e cilësoi problem faktin që opozita nuk dha asnjë emër, sepse rezulton që ata të mos kenë figura brenda partisë.

Përgjegjësia për mos votimin e emrave të propozuar nga opozita duhet t’i ngelej Ramës, sipas Mediut i  cili tha se kjo nuk justifikon faktin që nuk u propozua asnjë emër.

“Ajo çka tregoi qartë opozita në të metën e saj është se nuk di të vlerësojë vetveten as politikisht, as në raport me shoqërinë, për fatin e keq dhe qasjen e ka pak të gabuar për gjykimin tim kur mendon do të ma japi apo s’do të ma japi Edi Rama,” – u shpreh Mediu.

Ai tha se opozita duhet të ndërtojë autoritetin e vet dhe me mospërfshirjen në procesin e zgjedhjes së presidentit nuk e krijoi një të tillë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Alqi Bllako lirohet nga qelia, SPAK: Do ankimojmë vendimin

SPAK deklaroi se është kundër vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, për zëvendësimin e masës së sigurisë, nga "arrest me burg" në "arrest...

PES ‘refuzon’ Metën? Braimllari: Nuk kemi bërë kërkesë për të marrë pjesë në Kongres

Sekretari Organzativ në Partinë e Lirisë, Endrit Braimllari thotë se lajmi që qarkulloi në media, për faktin se kreut të kësaj force politike Ilir...

Shkon në 36 numri i viktimave nga sulmi në Tajlandë, mes tyre 23 fëmijë

Të paktën 36 persona kanë vdekur, mes tyre 23 fëmijë, në masakrën në një qendër të kujdesit për fëmijët në verilindje të Tajlandës. Sulmuesi i...

TË FUNDIT

Alqi Bllako lirohet nga qelia, SPAK: Do ankimojmë vendimin

SPAK deklaroi se është kundër vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, për zëvendësimin e masës së sigurisë, nga "arrest me burg" në "arrest...

PES ‘refuzon’ Metën? Braimllari: Nuk kemi bërë kërkesë për të marrë pjesë në Kongres

Sekretari Organzativ në Partinë e Lirisë, Endrit Braimllari thotë se lajmi që qarkulloi në media, për faktin se kreut të kësaj force politike Ilir...

Shkon në 36 numri i viktimave nga sulmi në Tajlandë, mes tyre 23 fëmijë

Të paktën 36 persona kanë vdekur, mes tyre 23 fëmijë, në masakrën në një qendër të kujdesit për fëmijët në verilindje të Tajlandës. Sulmuesi i...

FOTO | Metës i ndalohet pjesëmarrja në Kongresin e PES-it? E-maili që qarkulloi

Mesditën e së enjtes qarkulloi në media një e-mail ku pretendohet se Partia Socialiste Europiane, i ka ndaluar Ilir Metës pjesëmarrjen në kongresin që...

“Arrest shtëpie” për ish-deputetin e PS-së, gjykata pranon kërkesën

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Alqi Bllako është liruar nga qelia, pasi GJKKO ka pranuar kërkesën e tij për masë sigurie më të butë. Gjykata pranoi...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?