Tryeza e PD me bizneset, Bushati: Jashtë loje sjellja e një partie të djathtë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputetii  PS-së Ervin Bushati tha për “Now” në Euronews Albania se sot që flasim 95 për qind e bizneseve të vogla apo dhe qytetarët nuk paguajnë për tatim fitimin.

Kjo ishte filozofi e votuar e forcës së majtë, u shpreh ai, ndërsa shtoi se në këtë pikë i duket jashtë loje sjellja e një partie të djathtë.

Sipas tij mesazhet e djathta të llojit “qeveria po dështon” nuk përmbajnë më asnjë kërcënim të vërtetë.

Sa i takon ligjeve për bizneset, Bushati u shpreh se nuk janë ndrruar aq shpesh, por siç ndodh në çdo vend të botës ndryshimet vijnë me krizat.

“Nuk ka ndryshuar logjika e Partisë Socialiste për taksimin progresiv. Unë vet jam shprehur dhe në Komision se për mua duhet thelluar progresiviteti në një vend si Shqipëria,” – përfundoi ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Tragjedia në Malin e Zi, reagon Abazoviç: Qëndroni afër familjeve të viktimave

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç e ka cilësuar tragjedi ngjarjen në Cetinje, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur. “U bëj...

Kasa: S’mund të flasim për rritje të madhe të turizmit kur plazhet janë bosh

Rrahman Kasa, kryetar i Unionit Turistik Shqiptar tha se përkundër shifrave të publikuara nga kryeministri ky sezon turistik është poshtë pritshmërive pas 2 vjetëve...

Langya mund të jetë ‘maja e ajsbergut’ për patogjenë të tjerë, sipas disa studiuesve

Një grup shkencëtarësh kanë kërkuar më shumë mbikëqyrje për një virus të ri të zbuluar tek dhjetëra njerëz në Kinën lindore që mund të mos...

TË FUNDIT

Tragjedia në Malin e Zi, reagon Abazoviç: Qëndroni afër familjeve të viktimave

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç e ka cilësuar tragjedi ngjarjen në Cetinje, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur. “U bëj...

Kasa: S’mund të flasim për rritje të madhe të turizmit kur plazhet janë bosh

Rrahman Kasa, kryetar i Unionit Turistik Shqiptar tha se përkundër shifrave të publikuara nga kryeministri ky sezon turistik është poshtë pritshmërive pas 2 vjetëve...

Langya mund të jetë ‘maja e ajsbergut’ për patogjenë të tjerë, sipas disa studiuesve

Një grup shkencëtarësh kanë kërkuar më shumë mbikëqyrje për një virus të ri të zbuluar tek dhjetëra njerëz në Kinën lindore që mund të mos...

I riu qëlloi familjen, detaje nga ngjarja me 11 viktima në Mal të Zi

Ngjarja tragjike në Cetinje, Mal të Zi, që la pas 11 viktima dhe 10 të plagosur, mes tyre një polic dhe fëmijë, nisi nga...

Lojtari më mirë i sezonit 2021-2022, të nominuarit kryesorë të UEFA

Karim Benzema, shoku i tij i skuadrës tek Real Madrid Courtois dhe Kevin De Bruyne janë tre të nominuarit kryesorë që janë në garë për...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?