Balla: Berisha të marrë shembull nga Vangjush Dako dhe Tom Doshi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha pas shpalljes “non grata” nga SHBA, duhet të ndjekë shembullin e Vangjush Dakos dhe Tom Doshit.

I ftuar në emisionin “Now” në Euronews Albania, Balla theksoi se Berisha duhet të lërë mandatin e deputetit dhe të ja kalojë dikujt tjetër.

“Zoti Berisha nëse do të bënte  atë që ka bërë Dako. Dako në vlerësimin tim ka qenë një kryetar bashkie shumë i mirë, ka marrë këtë vendim pasi ka ikur nga kryetari i bashkisë dhe nuk është më aktiv në mandatet përfaqësuese dhe kjo është diçka që Berisha ta mësojë nga Dako, ose bën mirë ta mësojë nga Doshi.

Doshi u zgjodh deputet dhe depozitoi mandatin që kishte ditën që sapo u zgjodh. Meqenëse PD këtë gjë e propagandoi PD me javë dhe muaj para zgjedhjeve, minimalisht duhet ta bëj të njëjtën gjë. Berisha të lëshoj mandatin dhe ta marrë dikush tjetër”- theksoi Balla.

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?