“Vetëm qeveria nuk ka gabime”, Mëhilli replika me Ballën për inceneratorët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka replikuar me moderatoren e emisionin “Now” Erla Mëhilli për temën e inceneratorëve.

Moderatorja teksa i ka drejtuar pyetjen se ku shkojnë paratë që paguajnë qytetarët shqiptarët për inceneratorët, Balla tha se është drejtësia ka vënë në konfiskim inceneratorët dhe sipas tij lekët nuk shkojnë te Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri, ashtu siç kanë deklaruar opozita dhe zyrtarë të tjerë.

Deklaratave të Ballës iu është përgjigjur moderatorja duke i thënë me ironi se vetëm ‘qeveria nuk ka gabime”

Replikat

Taulant Balla: Unë di që këto janë të konfiskuara.

Erla Mëhilli: Ku shkojnë paratë?

Taulant Balla: O Zot! Ditën që e ka marrë në administrim Prokuroria Speciale anti-kurrupsion dhe ka emëruar drejtorin, çdo para shkon të SPAK. Ky institucion ka caktuar vetë një drejtor.

Kjo historia që paratë shkojnë te ata dy, ja fusni kot. E ka futur në konfiskim drejtësia. Del një idiot te selia e PD e një tjetër atje.

Erla Mëhilli: Janë një sërë ekspertësh që e thonë këtë gjë.

Taulant Balla: E keni gabim o Erla.

Erla Mëhilli: Ju për çdo gjë thoni e keni gabim, vetëm qeveria nuk ka gabime.

Taulant Balla: E ka marrë drejtësia. Në Fier është i vendosur një teknicien i vendosur nga drejtësia.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

TË FUNDIT

Fitorja e Melonit, senatori italian flet ekskluzivisht në ‘Now’

Liderja e Partisë Vëllezërit e Italisë, Giorgia Meloni, ka shpallur fitoren në zgjedhjet e përgjithshme. Ajo pritet të jetë kryeministrja e parë femër e Italisë,...

Bushati sulmon Yuri Kim: Hipokrite, po bën diversion brenda opozitës

Analisti Andi Bushati thotë se sjellja aktuale e ambasadores amerikane Yuri Kim karshi ish-presidentit Ilir Meta tregon hipokrizi. Në emisionin Now, në Euronews Albania Bushati...

Bushati: Kim ngazëllehet sot pas Metës, dje s’e linte të përdorte flamurin amerikan

Analisti Andi Bushati u tregua kritik ndaj ambasadores amerikane Yuri Kim pas takimit që kjo e fundit zhvilloi me Ilir Metën si kryetar i...

Refuzon të shkojë në luftë, burri rus i vë flakën vetes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin Ryazan në Moskë. Sipas mediave të huaja, një burrë me origjinë ruse i ka vënë flakën vetes...

Vllaznia humbet në Vlorë, ndeshja vuloset 2 -1 që në pjesën e parë

Flamurtari ka surprizuar në Vlorë teksa në ndeshjen e parë të 116 të finales së Kupës së Shqipërisë mposht 2 me 1 Vllazninë e...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?