Bujar Nishani në “Raw Politics”: PD ka përjashtuar brenda tre muajsh gati 30 mijë anëtarë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Bujar Nishani u shpreh në emisionin “Raw Politics” se janë hequr nga lista e anëtarëve të partisë, ata persona, të cilët sipas tij kanë manifestuar sjellje kundër Bashës.

“Janë lënë në lista njerëz, të cilët….. ose më saktë janë hequr nga lista persona që konsiderohen potencialisht kundër Bashës. Kemi në qarkun e Korçës, kam marrë me dhjetëra mesazhe, që kryetarë seksionesh, që janë sot drejtues dhe nuk janë lënë në listë”, tha ai.

Përballë moderatores Erla Mëhilli, z. Nishani theksoi se në tre muaj janë hequr nga lista e PD-së më shumë se 30 mijë anëtarë. Ai theksoi se z. Basha nuk e ka më legjitimitetin të drejtojë Partinë Demokratike.

“PD nëse ka përjashtuar brenda tre muajsh gati 30 mijë anëtarë ky është një fakt dhe sot kryetari i PD ka marrë mandat duke marrë mbështetjen e 30% të anëtarëve të PD dhe kështu nuk mund të kesh legjitimitet”, theksoi Nishani.


 

Etiketimet

Zjarr në një magazinë bujqësore në Korçë

Një magazinë me produkte bujqësore në Petrushë, Korçë ka marrë flakë. 2 zjarrfikëse të Pogradecit dhe 1 e Maliqit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për...

Angelina Jolie akuzon Brad Pitt për abuzim në avionin privat

Angelina Jolie ka paraqitur dokumente gjyqësore duke akuzuar ish-bashkëshortin Brad Pitt se e kishte sulmuar atë dhe fëmijët e tyre në gjendje te dehur...

Raportet ruso-serbe do dobësohen pas fitores së Perëndimit e Ukrainës, thotë Kamberi

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi thotë se raportet mes Serbisë dhe Rusisë, do dobësohen pasi Perëndimi është i bashkuar dhe Ukraina...

TË FUNDIT

Zjarr në një magazinë bujqësore në Korçë

Një magazinë me produkte bujqësore në Petrushë, Korçë ka marrë flakë. 2 zjarrfikëse të Pogradecit dhe 1 e Maliqit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje për...

Angelina Jolie akuzon Brad Pitt për abuzim në avionin privat

Angelina Jolie ka paraqitur dokumente gjyqësore duke akuzuar ish-bashkëshortin Brad Pitt se e kishte sulmuar atë dhe fëmijët e tyre në gjendje te dehur...

Raportet ruso-serbe do dobësohen pas fitores së Perëndimit e Ukrainës, thotë Kamberi

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi thotë se raportet mes Serbisë dhe Rusisë, do dobësohen pasi Perëndimi është i bashkuar dhe Ukraina...

Kamberi: Pa trysni nga ndërkombëtarët, Vuçiç nuk firmos marrëveshje me Kosovën

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi deklaroi se pas një trysni adekuate nga faktori ndërkombëtar, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç nuk do të...

Kamberi: Marrëdhëniet shqiptaro-serbe, varen nga përfundimi i dialogut Kosovë-Serbi

Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi thotë se marrëdhëniet shqiptaro-serbe, varen nga çështja e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. Në një intervistë për...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?