RinON

Çështjet më të nxehta të aktualitetit që shqetësojnë qytetarët dhe të rinjtë marrin zë çdo të premte përmes emisionit RinOn në Euronews Albania në orën 20:00.

RinON

Sezoni i tretë i “RinON”, 12 të rinj do përballen me politikanë

Pas suksesit të dy sezoneve të para, në ekranin e Euronews Albania do të rikthehet emisioni RinON. Një partneritet i Kongresit Rinor Kombëtar në bashkëpunim...

Mandati i Shqipërisë në OKB, Barbullushi: Gati për konsultim me opozitën

Qeveria është e gatshme të konsultojë me opozitën prioritetet e Shqipërisë në mandatin 2-vjeçar në Këshillin e Sigurisë së OKB. Kështu u shpreh Odeta Barbullishi,...

Këshillimi Kombëtar është propagandë e qeverisë, sipas Gabës

Qeveria ka ndërmarrë nismën Këshillimi Kombëtar, ku përmes një pyetësori synohet të merret mendimi i qytetarëve për disa çështje të rëndësishme. Odeta Barbullushi, këshilltare e...

Gruaja vdiq nga i ftohti në Fier, a duhet riparë ndihma ekonomike?

Një grua ka humbur jetën nga i ftohti në Fier. Djali i saj, akuzon se OSHEE ia ndërpreu dritat pa të drejtë. A do ishte...

81% apo 92%? Ish-ministrja debaton me zv.kryetaren e PD për borxhin publik

Ish-ministrja e Financave, Anila Denaj thotë se niveli i borxhit publik është 80.1% dhe jo 84% siç deklaron Presidenti. Deputetja e PS tha se në...

Çollaku: Mosregjistrimi i diasporës turp i madh, potencial i jashtëzakonshëm ekonomik

Deputeti i Partisë Demokratike Kreshnik Çollaku e cilësoi një turp të madh dhe papërgjegjshmëri të politikës mosregjistrimin e diasporës. Në emisioni ‘Rinon’ në Euronews Albania,...

Politika në 31 vite ka dështuar të japë shpresë për rininë, thotë deputeti

Deputeti Etjen Xhafaj thotë se teknologjia dhe inovacioni do të jenë sektorë të rëndësishëm në të ardhmen. Sipas tij politika shqiptare në këto 31 vite...

Zv. ministri i Financave debat me deputetin demokrat për aktin normativ që ndryshoi buxhetin

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, në emisionin RinOn hodhi akuza mbi ministrinë e Financave ose për paaftësi, ose se detyrohet të marrë vendime...

RinON: Përfaqësuesi i opozitës dhe qeverisë ‘përplasen’ për buxhetin 2022

Zëvendësministri i Financave, Besart Kadia tha gjatë emisionit RinON në Euronews Albania se kthimi i buxhetit 2022 nga ana e Presidentit Meta nuk mbështetet...