Bashkia Tiranë të mos japë aq shumë leje ndërtimi, thotë deputetja e PD-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Deputetja e Partisë Demokratike Andia Ulliri sugjeroi që Bashkia Tiranë të japë sa më pak leje ndërtimi në mënyrë që të minimizohet ndotja e mjedisit në kryeqytet.

Ulliri i cilësoi projekte fasadë parqet e vogla që ndërtohen, ndërsa theksoi se si arkitekte mund t’i cilësonte si projekte qesharake që nuk kanë ndryshuar asgjë.

“Le të mos mbjellim tek tuk ato pemët e vogla, por le të investojmë me mend në mjedisin shqiptar. Le të ndalojmë këto punime që bëhen çdo ditë, le të ndalojmë ajrin e ndotur,” – tha deputetja.

Sipas Ullirit është shqetësuese që në mëngjes të dëgjosh vetëm makina pune që janë në funksion të ndërtimeve dhe që mbi të gjitha shtojnë jo vetëm ndotjen, por edhe trafikun.

Ajo përmendi dhe shtimin e biçikletave që sa mund të ketë rregulluar punë, aq edhe mund të ketë prishur me numrin e aksidenteve që është gjithnjë në rritje.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Berisha specialist i dhunës”, deputetët e PS komentojnë protestën e opozitës

3 deputetë të Partisë Socialiste kanë komentuar për Euronews Albania protestën e sotme të opozitës. Petro Koçi është shprehur se Sali Berisha është specialist...

Ukraina i kërkon llogari Turqisë për anijen ruse

Ministria e Jashtme ukrainase tha të enjten se anija ruse e ngarkuar me grurë ukrainas është lejuar që të largohet nga porti turk, Karasu. Ukraina...

Lajçak: Jemi duke përgatitur një takim mes Vuçiçit dhe Kurtit në korrik

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak deklaroi se vizita e tij në Prishtinë dhe Beograd u bë me idenë që...

TË FUNDIT

“Berisha specialist i dhunës”, deputetët e PS komentojnë protestën e opozitës

3 deputetë të Partisë Socialiste kanë komentuar për Euronews Albania protestën e sotme të opozitës. Petro Koçi është shprehur se Sali Berisha është specialist...

Ukraina i kërkon llogari Turqisë për anijen ruse

Ministria e Jashtme ukrainase tha të enjten se anija ruse e ngarkuar me grurë ukrainas është lejuar që të largohet nga porti turk, Karasu. Ukraina...

Lajçak: Jemi duke përgatitur një takim mes Vuçiçit dhe Kurtit në korrik

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak deklaroi se vizita e tij në Prishtinë dhe Beograd u bë me idenë që...

Edhe 10 ditë bojkot për masat e sigurisë, avokatët kërkojnë protestë para KLGJ

Dhoma Kombëtare e Avokatisë (DHKA) ka vendosur këtë të mërkurë, zgjatjen e bojkotit për seancave e masave të sigurisë edhe për 10 ditë të...