Nuk ka shëndetësi falas, por të përmirësuar, thotë deputetja e PS

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nuk ka shëndetësi falas në vendin tonë por gjendja është përmirësuar falë Partinertitetit Publik Privat, sipas deputetes së PS-së, Klodiana Spahiu.

“Shëndetësi falas nuk ka sepse çdo shërbim që i ofrohet qytetarit kushton,” – deklaroi ajo.

Sipas saj është kërkuar një analizë e detajuar e të gjithë faktorëve të shëndetësisë dhe shumë prej boshllëqeve të sistemit u mbushën në një kohë të shkurtër.

“Ky lloj partneriteti me PPP-të në një kohë shumë të shkurtër na ka dhënë një avantazh shumë të madh,” – tha Spahiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzat për manipulim në luftën për FSHF

Zgjedhjet për kreun e FSHF-së po shoqërohen me akuza për manipulim dhe ndërhyrje të politikës. Cila është rruga deri në asamblenë zgjedhore të 2...

Ambasadorja e SHBA takim me kreun e Gjykatës së Lartë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar këtë të premte një takim me kreun e Gjykatës së Lartë, Sokol Sadushi. Ambasadorja thotë se...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER