Ina Zhupa: PD ka kërkuar buxhet për Integrimin Evropian dhe qeveria nuk e ka dhënë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Në emisionin “RinOn” përballë të rinjve, deputetja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa tha se qeveria Rama nuk po përkujdeset siç duhet për procesin e Integrimit në Bashkimin Evropian të Shqipërisë.

Ajo u shpreh se nuk ka buxhet për Integrimin dhe se qeveria në vend që ta mbante Integrimin ministri në vete, e ka kthyer në drejtori të një ministrie tjetër, gjë që sipas saj tregon se nuk është prioritet.

“Kur e ke diçka prioritet, e lë në nivel ministror dhe jep të gjitha kapacitetet për ta kryer sa më mirë këtë proces”, u shpreh Ina Zhupa.

Deputetja e PD-së tha se Komisioni i Integrimit Evropian drejtohet nga opozita dhe ka qenë opozita ajo që i ka kërkuar mazhorancës buxhet të posaçëm për integrimin, por sipas saj “qeveria e ka lënë integrimin pa buxhet”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...