Gruaja vdiq nga i ftohti në Fier, a duhet riparë ndihma ekonomike?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Një grua ka humbur jetën nga i ftohti në Fier. Djali i saj, akuzon se OSHEE ia ndërpreu dritat pa të drejtë.

A do ishte zgjidhje ndihma ekonomike nga shteti në këtë rast?

Në emisionin RinOn, Ish-ministrja e Financave, Anila Denaj tha se në koncept fondet për ndihmën ekonomike janë, por duhet që skema të funksionojë më mirë.

“Skema ka pasur raste abuzive, por jemi përpjekur ta saktësojmë”, theksoi ajo.

Nga ana tjetër, zv. kryetarja e PD Tabaku tha se rasti i të ndjerës në Fier ishte tragjik.

Ajo problemin e sheh te rritja e çmimit të energjisë, 7 vite më parë.

“Rritja eçmimit të energjisë dëmtpoi 74% të familjeve, kjo shoqëruar me një rritje të përgjithshme të çmimeve, i bukës, i ushqimeve”, tha Tabaku.

Ajo tha se Shqipëria e përjeton më keq se shtetet e tjera me ekonomi të konsoliduar rritjen e çmimeve.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...

Rusët avancojnë në Lindje, shkatërrime dhe viktima në të dyja palët

Forcat ruse vijojnë të sulmojnë më shumë ndërtesa në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës. Një ditë më parë u raportua për viktima nga të dyja...

TË FUNDIT

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...

Rusët avancojnë në Lindje, shkatërrime dhe viktima në të dyja palët

Forcat ruse vijojnë të sulmojnë më shumë ndërtesa në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës. Një ditë më parë u raportua për viktima nga të dyja...

Rrugët që bllokohen në Tiranë për protestën

Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në Policinë e Tiranës për protestën e sotme, nga ora 19:00 deri në 21:00 të mbrëmjes. Përmes një...

Balla: 11 korriku të shpallet dita e përkujtimit të gjenoicidit në Srebrenicë

Kryetari i grupit parlamentar të Partisw Socialiste, Taulant Balla i cili paraqiti në Kuvend projektrezolutën për njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, e cilësoi atë...