Sezoni i tretë i “RinON”, 12 të rinj do përballen me politikanë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Pas suksesit të dy sezoneve të para, në ekranin e Euronews Albania do të rikthehet emisioni RinON.

Një partneritet i Kongresit Rinor Kombëtar në bashkëpunim me Friedrich-Ebert-Stiftung Tirana dhe Konrad-Adenauer-Stiftung Albanien kanë nisur përgatitjet për Akademinë Politike, nga e cila do të përzgjidhen 12 të rinjtë pjesëmarrës.

Në emisionin “Mirëmëngjes” në Euronews Albania, Klajdi Priska nga Kongresi Rinor Kombëtar zbuloi detajet përpara fillimit të Akademisë Politike.

“Akademia këtë vit fillon me datë 14 Prill, ku me datë 11 Prill në mesnatës mbyllen aplikimet. Ftoj të rinjtë që të aplikojnë sa më parë, për pak ditë mbyllen edhe aplikimet. Rin On fillon më 22 prill”, tha Priska

Priska shpjegoi se kush mund të bëhet pjesë në këtë sezon të Rin ON.

“Të rinjtë që marrin pjesë në akademinë e edukimit politik dhe emisionet e Rin On të jenë nga qytete të ndryshme të Shqipërisë”, u shpreh ai.

Këtë sezon, debatet do të fokusohen tek vendimmarrja lokale, dhe të rinjtë do të jenë përballë drejtuesve politikë vendor, apo kandidatëve të mundeshim për kryebashkiakë.

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...

Rusët avancojnë në Lindje, shkatërrime dhe viktima në të dyja palët

Forcat ruse vijojnë të sulmojnë më shumë ndërtesa në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës. Një ditë më parë u raportua për viktima nga të dyja...

TË FUNDIT

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...

Rusët avancojnë në Lindje, shkatërrime dhe viktima në të dyja palët

Forcat ruse vijojnë të sulmojnë më shumë ndërtesa në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës. Një ditë më parë u raportua për viktima nga të dyja...

Rrugët që bllokohen në Tiranë për protestën

Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në Policinë e Tiranës për protestën e sotme, nga ora 19:00 deri në 21:00 të mbrëmjes. Përmes një...

Balla: 11 korriku të shpallet dita e përkujtimit të gjenoicidit në Srebrenicë

Kryetari i grupit parlamentar të Partisw Socialiste, Taulant Balla i cili paraqiti në Kuvend projektrezolutën për njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, e cilësoi atë...