Shock

Andi Bushati dhe Baton Haxhiu përballë njëri-tjetrit për temat e aktualitetit në Euronews Albania. Një temë, dy qëndrime, këtu nuk ka miqësi! Shock, nën moderimin e gazetares Bruna Çifligu çdo të hënë, të martë dhe të mërkurë në orën 20:00.

Shock

Bushati: Presidenti në minutë të fundit, mungesë demokracie

Analisti Andi Bushati tha në emisionin 'Shock', në Euronews Albania se negociatat mes mazhorancës dhe opozitës për presidenti ishin një farsë e servirur nga...

Bushati: Policia dështoi përballë huliganëve se nuk u lejua të bëjë detyrën

Policia dështoi përballë huliganëve një natë më parë në Tiranë, jo se nuk është profesionale por se u përdor politikisht dhe nuk u lejua...

Haxhiu: Osmani ka shkelur Kushtetutën me ndërhyrjen estetike për t’u dobësuar

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka shkelur rëndë Kushtetutën e vendit duke bërë një ndërhyrje estetike për të humbur peshë. Kështu tha analisti Baton...

Bushati: Kritikat për stadiumin janë sot më të qenësishme

Analisti Andi Bushati thotë se ka qenë një prej kritikëve për stadiumin Arena Ndërkombëtare. Ai tha se kritikat janë sot më të qenësishme. Bushati tha...

Bushati: Kritikat ndaj Kurtit, si të kërkosh gjilpërë në kashtë

Analisti Andi Bushati thotë se deklarata e Albin Kurtit ndaj presidentit serb, është në fakt një akuzë e rëndë për Vuçiç ndryshe nga se...

Haxhiu: Opozita e Berishës ia rrezikon pushtetin Ramës më shumë se Basha

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin ‘Shock’ se me fitoren e një ditë më parë Berisha ka arritur ta fitojë betejën e tij të...

Baton Haxhiu: Asnjë emër i opozitës për President s’merr konsensus nga PS

Analisti Baton Haxhiu shprehet se emrat e propozuar nga opozita për President nuk mund të marrin konsensusin e Partisë Socialiste. “Konsideroj se kjo listë nuk...

Operacioni i SPAK-ut, Bushati: Dihej që arrestimet do kryheshin sot

Analisti Andi Bushati nuk e konsideron si një ‘rizgjim’ të SPAK-ut, operacionin e ndërmarrë këtë të enjte nga ky institucion, ku u lëshuan 32...

Haxhiu: Hetuesit e gjykatësit e Speciales me prejardhje kroate ose serbe

Dënimi i Drejtuesve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK), Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj nga Gjykata Speciale me...