Albini në veri, Baton Haxhiu: Kurti është shndërruar në një person të paaftë në krye të qeverisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti tha në emisionin “Shock” për kryeministrin e Kosovës Albin Kurti se nga një politikan “i cili i jep vetes më shumë fuqi se sa ka, është shndërruar në një politikan të paaftë. Këtë e tha duke iu referuar aksionit të policisë kundër kontabandës në veri të Kosovës.

“Politikisht, kur Albin Kurti ka ndërhyrë me njësinë speciale ka qenë risk i madh, vështirë që mund të qëndrojë, por është mirë ta provosh”, u shpreh Baton Haxhiu.

Veriu i Kosovës është shndërruar në pikë kontrabande, tha nga ana tjetër Andi Bushati, ndërsa vlerësoi ndërhyrjen me forcat speciale të qeverisë Kurti.

“Të gjithë ata që thoshin se qeveria Kurti nuk guxon më të ndërhyjë, iu provua e kundërta”, tha Andi Bushati.

Andi Bushati tha se çështja e krimit është çështje politike “për sa kohë krimi mbrohet nga Beogradi”.

2 COMMENTS

  1. Une mendoj qe Baton Haxhiu te mos jete ma kurre pjese e bisedave politike se bashku me Berat Buzhalen ne asnje lloj televizori ne kanalet shqipfolese . Mendoj qe sa me pare te ju hiqet pasaporta shqiptare sepse nuk meritojne ta kene bile as karta jeshile per qendrim te perkoheshem te mos u jepen . E them pa frike se po na njollosin kombin nuk di si nuk jua vrasin veshin juve qe i nxirrni aty pa frike ata nuk i perkasin kombit tone.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Drejtori i Pfizer infektohet COVID-19 

Drejtori i Përgjithshëm i Pfizer, Albert Burla, ka njoftuar sot se është pozitiv me COVID-19 dhe se ka simptoma shumë të lehta, raporton Reuters. Burla,...

Qytetarët ndezin qirinj për viktimat e tragjedisë në Mal të Zi

Cetinjasit sonte kanë nderuar bashkëqytetarët e tyre të vdekur në ngjarjen tragjike të 12 gushtit, duke ndezur qirinj në nderim të viktimave. Qytetarët kanë filluar...

29-vjeçarja përplas me makinë 3 persona, 5 ngjarjet kryesore

Aksident në Tiranë, 3 të lënduar Një aksident me tre të lënduar është shënuar të hënën në mbrëmje në Tiranë. Burime për Euronews Albania konfirmojnë...

TË FUNDIT

Drejtori i Pfizer infektohet COVID-19 

Drejtori i Përgjithshëm i Pfizer, Albert Burla, ka njoftuar sot se është pozitiv me COVID-19 dhe se ka simptoma shumë të lehta, raporton Reuters. Burla,...

Qytetarët ndezin qirinj për viktimat e tragjedisë në Mal të Zi

Cetinjasit sonte kanë nderuar bashkëqytetarët e tyre të vdekur në ngjarjen tragjike të 12 gushtit, duke ndezur qirinj në nderim të viktimave. Qytetarët kanë filluar...

29-vjeçarja përplas me makinë 3 persona, 5 ngjarjet kryesore

Aksident në Tiranë, 3 të lënduar Një aksident me tre të lënduar është shënuar të hënën në mbrëmje në Tiranë. Burime për Euronews Albania konfirmojnë...

Grabitet shtëpia e Mariah Carey-t

Një incident fatkeq i ka ndodhur këngëtares Mariah Carey ndërsa ishte me pushime. “Page Six” raporton se në korrik, ndërsa Carey ishte me pushime në...

‘Mashtrim kripto’, tre persona dëmtojnë thesarin francez

Autoritetet izraelite njoftuan sot se kanë arrestuar tre persona si pjesë e një hetimi për një mashtrim në shkallë të gjerë të kriptove që...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?