Haxhiu dhe Bushati debatojnë nëse ishte e drejtë hyrja e Berishës në selinë e PD

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Analisti Baton Haxhiu tha në emisionin “Shock” se Partia Demokratike është “kalaja që duhet pushtuar” dhe se ky është qëllimi i foltores së Berishës.

Për këtë, ai tha se thyerja e dyerve nga një mbështetës i Sali Berishës ishte e pritshme.

“Kjo mënyrë e të marrit të gjërave i pëlqen Berishës, molotovi, protesta, dhuna”, tha Haxhiu.

Baton Haxhiu tha se simbolika e sotme e thyerjes së derës duhet të ishte nga ai që e ka nisur revolucionin, pra Sali Berisha dhe jo persona të tjerë.

Ndërsa, analisti Andi Bushati tha se Sali Berisha është shumicë në Partinë Demokratike dhe mbështetësit e tij duhet të kenë të drejtë ta përdorin selinë e PD-së.

“Kjo seli, është selia personale e familjes Basha, apo e opozitarizmit shqiptar?”, tha Andi Bushati.

Ditën e sotme, Sali Berisha dhe mbështetësit e tij hynë për herë të dytë në selinë e PD-së, ku këtë herë u detyruan të thyejnë derën për të përdorur sallën e mbledhjeve për shkak se bravat e dyerve rezultojnë të jenë ndryshuar.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...