Pagërrjedhja, Andi Bushati fajëson SPAK, Baton Haxhiu drejton gishtin nga gjykatat

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Temë diskutimi mes analistëve Andi Bushati dhe Baton Haxhiu në “Shock” ka qenë pagërrjedhja e dytë e publikuar sot për muajin prill, që shoqërohej bashkë me numrat e telefonit për mbi 600 mijë punonjës.

Sipas Bushatit, SPAK duhet të kishte hetuar autorët e “Patronazhistëve” në mënyrë që të parandalohej kjo që ka ndodhur ditët e fundit.

Ai nënvizoi se ka pasur një negilizhencë me qëllim duke qenë se i përfshirë ka qenë kryeministri, Edi Rama dhe Partia Socialiste.

“I kam pasur para syve prokurorët e SPAK dhe u thosha pse nuk shkoni tek AKSH-i. E vërteta është shumë e thjesht, këto të dhëna. Kam qenë i përfshirë në këtë proces dhe nuk donin të hetonin se e dinin se këto të dhëna i dispononin Edi Rama dhe PS”, tha Andi Bushati.

Ndërsa Baton Haxhiu u shpreh se vjedhja e të dhënave personale është bërë për një qëllim dhe kjo gjë duhet hetuar.

“Nuk ka mbetur gjë tjetër për të dalë. Ka ngel vetëm të dalin dosjen e spitalit. Dhimbja më e madhe përveç humbjes së ndërgjegjes në publikimin e tyre, nuk pashë gjykatës që e ndalojnë publikimin. Nuk pashë një mbledhje urgjente të gjykatës”, tha ai.

1 COMMENT

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Shpërthejnë’ rastet me COVID në Francë, mbi 200 mijë të infektuar në ditë

Rastet me COVID-19 kanë shpërthyer në Francë, duke arritur kulmin këtë të martë me 200 mijë infeksione ditore. Farmacitë në mbarë vendin nuk arrijnë të...

Autori i vrasjes së gazetares malteze: Do tregoj emrat ‘Vip’ të përfshirë

Personi që realizoi shpërthimin që i mori jetën gazetares së njohur malteze Daphne Caruana Galizia ka pranuar krimin në një intervistë për agjencinë e...

Katër policë të lënduar nga protesta në Shkup, thotë ministri maqedonas

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski deklaroi se 4 policë janë lënduar, si pasojë e protestës së dhunshme në...

TË FUNDIT

‘Shpërthejnë’ rastet me COVID në Francë, mbi 200 mijë të infektuar në ditë

Rastet me COVID-19 kanë shpërthyer në Francë, duke arritur kulmin këtë të martë me 200 mijë infeksione ditore. Farmacitë në mbarë vendin nuk arrijnë të...

Autori i vrasjes së gazetares malteze: Do tregoj emrat ‘Vip’ të përfshirë

Personi që realizoi shpërthimin që i mori jetën gazetares së njohur malteze Daphne Caruana Galizia ka pranuar krimin në një intervistë për agjencinë e...

Katër policë të lënduar nga protesta në Shkup, thotë ministri maqedonas

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski deklaroi se 4 policë janë lënduar, si pasojë e protestës së dhunshme në...

Protestuesit në Shkup godasin forcat policore në hyrje të Parlamentit

Protestues të shumtë janë mbledhur para godinës së Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, ku protestohet kundër propozimit francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Ata...

Parlamenti i Bashkimit Evropian miraton hyrjen e Kroacisë në eurozonë

Deputetët e Parlamentit Evropian kanë votuar pro kërkesës së Kroacisë për t'u bërë anëtare e eurozonës, teksa vendimi do të zbatohet plotësisht vitin e...