Bushati dhe Haxhiu analizojnë takimin e Bashës me demokratët në Dibër

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Fakti që Lulzim Basha ka qëndruar në zyrën e tij në kohën kur Sali Berisha takonte demokratët gjatë foltores, ka bërë që edhe mbështetësit të tij të kenë të njëjtin qëndrim pasiv, gjë që e disavantazhon kreun e Partisë Demokratike. Kështu u shpreh në emisionin “Shock” analisti Andi Bushati.

“Lulzim Basha ka qenë i mefshtë dhe i vonuar në reagimin ndaj aksionit të Sali Berishës”, tha Andi Bushati.

Në lidhje me zbritjen në terren te militantët e PD-së në Dibër ditën e sotme, Andi Bushati tha se ishte veprim i vonuar dhe po e bën “jo duke qenë real, por duke përdorur kasetat e gatshme”.

Andi Bushati vuri gjithashtu në dukje se fjalimi i Lulzim Bashës në Dibër ditën e sotme, pavarësisht se është transmetuar si në lidhje direkte nga disa televizione dhe në faqen zyrtare të Bashës në Facebook, në të vërtetë ka qenë i regjistruar disa orë më përpara.

Këtë e komentoi edhe analisti Baton Haxhiu, i cili tha se nëse nuk është bërë për arsye teknike, atëherë tregon mungesë transparence ndaj publikut.

Baton Haxhiu u shpreh se Lulzim Basha është i vonuar në reagimin ndaj aksionit të Sali Berishës, por jo sepse ka pasur ndërgjegje për të mos reaguar ndaj Sali Berishës.

“E kam kritikuar Bashën se ka qenë i vonuar në daljet e tij publike, por në fillim kam thënë që ka një ndërgjegje të brendshme që të mos ballafaqohet me Sali Berishën. Për të dytën nuk jam më i sigurt”, u shpreh Baton Haxhiu.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

‘Shpërthejnë’ rastet me COVID në Francë, mbi 200 mijë të infektuar në ditë

Rastet me COVID-19 kanë shpërthyer në Francë, duke arritur kulmin këtë të martë me 200 mijë infeksione ditore. Farmacitë në mbarë vendin nuk arrijnë të...

Autori i vrasjes së gazetares malteze: Do tregoj emrat ‘Vip’ të përfshirë

Personi që realizoi shpërthimin që i mori jetën gazetares së njohur malteze Daphne Caruana Galizia ka pranuar krimin në një intervistë për agjencinë e...

Katër policë të lënduar nga protesta në Shkup, thotë ministri maqedonas

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski deklaroi se 4 policë janë lënduar, si pasojë e protestës së dhunshme në...

TË FUNDIT

‘Shpërthejnë’ rastet me COVID në Francë, mbi 200 mijë të infektuar në ditë

Rastet me COVID-19 kanë shpërthyer në Francë, duke arritur kulmin këtë të martë me 200 mijë infeksione ditore. Farmacitë në mbarë vendin nuk arrijnë të...

Autori i vrasjes së gazetares malteze: Do tregoj emrat ‘Vip’ të përfshirë

Personi që realizoi shpërthimin që i mori jetën gazetares së njohur malteze Daphne Caruana Galizia ka pranuar krimin në një intervistë për agjencinë e...

Katër policë të lënduar nga protesta në Shkup, thotë ministri maqedonas

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë së Veriut, Oliver Spasovski deklaroi se 4 policë janë lënduar, si pasojë e protestës së dhunshme në...

Protestuesit në Shkup godasin forcat policore në hyrje të Parlamentit

Protestues të shumtë janë mbledhur para godinës së Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, ku protestohet kundër propozimit francez për zgjidhjen e kontestit me Bullgarinë. Ata...

Parlamenti i Bashkimit Evropian miraton hyrjen e Kroacisë në eurozonë

Deputetët e Parlamentit Evropian kanë votuar pro kërkesës së Kroacisë për t'u bërë anëtare e eurozonës, teksa vendimi do të zbatohet plotësisht vitin e...