Bushati: Protesta e Berishës, provë për vjeshtën e ardhshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha ka lajmëruar protestë më 6 korrik kundër qeverisjes së Edi Ramës.

Për analistin Andi Bushati, kjo protestë nuk do ta rrëzojë qeverinë, por shërben si provë për vjeshtën e ardhshme, ku edhe Ilir Meta ka premtuar qëndrim “të ashpër” ndaj qeverisë së Ramës.

“Është një protestë e cila vjen pas tre vitesh heshtje të opozitës. Pas zgjedhjeve moniste të qershorir 2019, opozita e fiku çelësin e protestave në Shqipëri”, tha Bushati.

Bushati tha se opozita po bën atë që historikisht ka ditur të bëjë më mirë, të dalë në rrugë dhe të protestojë.

Ai tha se kjo protestë është një rrugë drejt pranimit të Berishës nga deputetët që ende nuk e kanë pranuar.

“Berisha ka një problem pranimi nga hierarkia e PD-së. Duke dalë në rrugë, pashë shumë deputetë që thoshin do të jemi në protestë kundër Edi Ramës”, u shpreh Bushati.

Baton Haxhiu, nga ana tjetër, thotë se nuk ka arsye për të bërë protesta në korrik pasi Shqipëria do të jetë në kulmin e turizmit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

E quajtën terrorist, shkrimtari tregon si nisi incidenti me muxhahedinët

Shkrimtari, Gjergji Thanasi ishte pjesë e incidentit të ndodhur në Panairin Veror të Librit në Durrës pasditen e së mërkurës, ku një grup muxhahedinësh...

Burg për 29-vjeçaren që aksidentoi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të tjerë

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë "Arrest me burg" per 29-vjeçaren, Elinta Garo. Ajo do të qëndrojë në burg për 30 ditë, deri në...

Tensionet Kinë-Tajvan, ishulli reagon me stërvitje ushtarake

Tajvani mbajti një stërvitje ushtarake ditën e enjte, me raketa dhe topa që simuluan një përgjigje ndaj një sulmi eventual kinez. Gjithashtu, autoritetet e ishullit...

TË FUNDIT

E quajtën terrorist, shkrimtari tregon si nisi incidenti me muxhahedinët

Shkrimtari, Gjergji Thanasi ishte pjesë e incidentit të ndodhur në Panairin Veror të Librit në Durrës pasditen e së mërkurës, ku një grup muxhahedinësh...

Burg për 29-vjeçaren që aksidentoi për vdekje një këmbësor dhe plagosi tre të tjerë

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë "Arrest me burg" per 29-vjeçaren, Elinta Garo. Ajo do të qëndrojë në burg për 30 ditë, deri në...

Tensionet Kinë-Tajvan, ishulli reagon me stërvitje ushtarake

Tajvani mbajti një stërvitje ushtarake ditën e enjte, me raketa dhe topa që simuluan një përgjigje ndaj një sulmi eventual kinez. Gjithashtu, autoritetet e ishullit...

Atentati në Vlorë, policia dyshon për vrasës me pagesë

"Nisur nga dinamika e ngjarjes, sesi autorët janë vënë në ndjekje të viktimave, armët që kanë përdorur, mekanizmi, kanë ngritur dyshime të arsyeshme për...

Të përfshirë në një vrasje në 2019-ën, kush ishin dy viktimat e atentatit në Vlorë

Shpati Lena dhe Hakim Xhezo janë viktimat e atentatit të ndodhur paraditen e së enjtes në Panaja të Vlorës. Ata janë emra të njohur për...


Sondazh

A duhet të ndalohen skafet dhe motorët e ujit pas tragjedisë së Himarës?