Sot

SOT – emisioni më i ri në Euronews Albania i kushtohet ekskluzivisht shoqërisë shqiptare dhe problemeve tona të shumta. Duke depërtuar në këndet më të largëta, emisioni ka marrë përsipër të sjellë ngjarjet më përfaqësuese dhe të ekspozojë historitë njerëzore që duhet të na shqetësojnë.

Sot

Shqipëria zgjedh firmën e gruas së Toni Bler përballë Greqisë në Hagë për detin

Shqipëria ka kontraktuar një kompani britanike për t’u përfaqësuar në Hagë përballë Greqisë lidhur me çështjen e kufirit detar. Kështu tha Artur Meçollari, ish-anëtar i...

FMN kundër amnistisë fiskale, eksperti i ekonomisë: Rrit buxhetin e shtetit

Fondi Monetar Ndërkombëtar ka bërë disa rekomandime për Shqipërinë, e cila po përpaballet me vështirësi për shkak të krizës globale të ndikuar nga lufta...

Duhet vullnet politik për të goditur krimin, thotë eksperti

Duhet vullnet politik për të goditur krimin. Ishte kjo deklarata e Ergys Muzhaqit, ekspert i sigurisë publike. Ai kujtoi për “SOT” në Euronews Albania dy...

Operacioni ‘Golden Bullet’, gazetari Zhabina tregon kuptimin e emrit

Xhevahir Zhabina tha për “SOT” në Euronews Albania se operacioni që goditi 8 grupe kriminel nuk do të ketë ndikim domethënës te këto grupe,...

‘Presidenti’, Murrizi: Opozita ka ngrënë karremin e Ramës, procesi është farsë

Ish-deputeti Myslim Murrizi e cilëson si një karrem procesin e ndjekur nga kryeministri Edi Rama për zgjedhjen e presidentit të ri, të cilën opozita...

Hepatiti akut tek fëmijët, mjeku grek: Prindërit nuk duhet të shqetësohen

Mjeku grek Gkikas Magiorkinis tha në emisionin ‘Sot’ në Euronews Albania se prindërit nuk duhet të shqetësohen lidhur me hepatitin akut tek fëmijët, sepse...

“Policia na arrestoi në befasi”, rrëfimi i dy ish të dënuarave për kanabis

Kultivimi i lëndëve narkotike është një nga veprat penale më të konsumuara në Shqipëri, teksa të përfshirë vitet e fundit janë edhe gratë. Bukurie Fejzo...

‘Presidenti’, Mediu: Opozita mos të propozojë emra pa u konsultuar brenda vetes

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se kreut të mazhorancës i intereson që të ketë përballë një opozitë të përçarë. Ndaj, ai shtoi se...

Ermonela Felaj: Modeli i presidentit të mazhorancës dhe opozitës janë njësoj

Përshkrimi i presidentit të ardhshëm nga mazhoranca dhe opozita është krejtësisht i ngjashëm, sipas deputetes së PD-së Ermonela Felaj. “Përshkrimi i presidentit te ardhshëm nga...

Regjistrohu për të marrë NEWSLETTER