OSHEE i ndërpreu dritat, djali i të ndjerës: Vdiq nga i ftohti

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Liljana Sema raportohet të ketë humbur jetën nga i ftohti. Djali i saj, Kushtrim Sema akuon se OSHEE ia ndërpreu dritat pa të drejtë.

I biri ka treguar librezën e dritave, ku muaji nëntor është paguar.

Libreza e dritave të Liljana Semës. Foto: Euronews Albania

Ndërkohë deklarata e Arjan Faskës, drejtorit të OSSH, Fier thotë se ka një vit që i kanë ndërprerë energjinë elektrike të ndjerës.

Sipas tij shtëpia konsiderohej si e pabanuar sepse sa herë kanë shkuar punonjësit për leximin e sahatit nuk ka pasur njeri.

Faska shkruan se aktmarrëveshja është ndërprerë në tetor të 2020-tës dhe që atëherë nuk është rilidhur. Ai sqaroi gjithashtu se nuk kishte asnjë kërkesë për rilidhjen e energjisë.

Kushtrim Sema hodhi poshtë deklaratën e Faskës sepse mamaja e tij ka paguar, gjë që vërteton se kontrata nuk ka qenë e mbyllur.

Në studion e “Sot” u diskutua gjithashtu se Liljana Sema duhet të merrte një dëmshpërblim për ndërtimin e autostradës Tiranë – Vlorë që i ka kushtuar një pjesë të tokës. E ndjera nuk ka mundur të marrë asnjë pagesë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Agjentët e FBI bastisin shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe se agjentët hapën...

Kurti dëshiron luftë dhe jo dialog, thotë Petkoviç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me deklaratatën e tij të...

Kina po përgatitet të na pushtojë, paralajmëron ministri i Jashtëm i Tajvanit

Ministri i Jashtëm i Tajvanit, Joseph Wu deklaroi se Kina po përdor stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së kryetares së...

TË FUNDIT

Agjentët e FBI bastisin shtëpinë e ish-presidentit Donald Trump

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump deklaroi se shtëpia e tij në Florida është bastisur nga FBI dhe se agjentët hapën...

Kurti dëshiron luftë dhe jo dialog, thotë Petkoviç

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviç ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me deklaratatën e tij të...

Kina po përgatitet të na pushtojë, paralajmëron ministri i Jashtëm i Tajvanit

Ministri i Jashtëm i Tajvanit, Joseph Wu deklaroi se Kina po përdor stërvitjet ushtarake që nisi në shenjë proteste kundër vizitës së kryetares së...

FBI ‘zbarkon’ në Tiranë për sulmin kibernetik

Një grup i FBI është dislokuar në Tiranë për të mbështetur hetimin mbi sulmin kibernetik që goditi institucionet e vendit disa javë më parë. Lajmi...

Kosova duhet të japë mesazhe pozitive, Hoti kundër Kurtit

Ish-kryeministri Avdullah Hoti nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Albin Kurti për luftë, duke thënë se zgjidhja e problemeve...


Sondazh