Ekskluzive| Detajet e organizimit të Conference League në Tiranë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtori i marketingut të FSHF-së Gazmend Malo tregoi se janë ngritur grupe pune për organizimin e Conference League në Tiranë.

“Organizimi është i detajuar, i organizuar në disa nivele duke filluar që nga aeroporti e deri te zbukurimi i qytetit,” – u shpreh Malo për “Sot” në Euronews Albania.

Ai tha se çdo njeri që do të vijë do e kuptojë menjëherë se ndodhet në vendin e finales së madhe.

Rruga e Durrësit do të ketë karakteristika dhe orientimet e duhura për ekipet, ndërsa sheshi “Skënderbej” do të ketë organizimin më të veçantë ku një pjesë është mundësuar nga UEFA, një pjesë nga bashkia.

Malo tregoi se futbolli do të jetë tema e ditës dhe do të ketë organizime lojërash për fëmijë, të rritur dhe persona me aftësi ndryshe. I gjithë bulevardi do të jetë në ngjyrë jeshile.

Drejtori i marketingut të FSHF-së rrëfeu gjithashtu se trofeu i vërtetë do të jetë në shesh, por sigurisht i ruajtur me siguri maksimale. Njerëzit mund të bëjnë foto por nuk mund ta prekin.

“Do të ketë një darkë gala për protokollin zyrtar të ndeshjes që do të zhvillohet në Teatrin e Operas dhe Baletit,” – tha Malo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Masakra në Tajlandë, kush është 34-vjeçari që vrau 36 persona 

Sulmi në Tajlandë ku mbetën të vrarë 36 persona mes tyre 23 fëmijë ka tronditur botën. Mediat e huaja, bëjnë me dije se autori i...

Alqi Bllako lirohet nga qelia, SPAK: Do ankimojmë vendimin

SPAK deklaroi se është kundër vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, për zëvendësimin e masës së sigurisë, nga "arrest me burg" në "arrest...

PES ‘refuzon’ Metën? Braimllari: Nuk kemi bërë kërkesë për të marrë pjesë në Kongres

Sekretari Organzativ në Partinë e Lirisë, Endrit Braimllari thotë se lajmi që qarkulloi në media, për faktin se kreut të kësaj force politike Ilir...

TË FUNDIT

Masakra në Tajlandë, kush është 34-vjeçari që vrau 36 persona 

Sulmi në Tajlandë ku mbetën të vrarë 36 persona mes tyre 23 fëmijë ka tronditur botën. Mediat e huaja, bëjnë me dije se autori i...

Alqi Bllako lirohet nga qelia, SPAK: Do ankimojmë vendimin

SPAK deklaroi se është kundër vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit, për zëvendësimin e masës së sigurisë, nga "arrest me burg" në "arrest...

PES ‘refuzon’ Metën? Braimllari: Nuk kemi bërë kërkesë për të marrë pjesë në Kongres

Sekretari Organzativ në Partinë e Lirisë, Endrit Braimllari thotë se lajmi që qarkulloi në media, për faktin se kreut të kësaj force politike Ilir...

Shkon në 36 numri i viktimave nga sulmi në Tajlandë, mes tyre 23 fëmijë

Të paktën 36 persona kanë vdekur, mes tyre 23 fëmijë, në masakrën në një qendër të kujdesit për fëmijët në verilindje të Tajlandës. Sulmuesi i...

FOTO | Metës i ndalohet pjesëmarrja në Kongresin e PES-it? E-maili që qarkulloi

Mesditën e së enjtes qarkulloi në media një e-mail ku pretendohet se Partia Socialiste Europiane, i ka ndaluar Ilir Metës pjesëmarrjen në kongresin që...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?