Finalja e Conference League, Kasmi: Deri tani nuk ka asnjë plan

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Shoqatës së Operatorëve Turistikë, Rexhep Kasmi thotë se Shqipëria nuk ka asnjë eksperiencë në organizimin e një aktiviteti siç është finalja e Conferencue League, që do të luhet në Tiranë më 25 maj.

Sipas tij duhet një plan për të gjitha detajet që deri tani nuk e ka parë të jetë bërë publik nga autoritetet që do të merren me organizimin.

“Nuk ka asnjë plan se ku do të ketë kioska për të shitur ujë apo flamuj. Po ua le njerëzve në dorë, e ke të programuar kaosin. Janë aq shumë detaje për t’u planifikuar”, deklaroi ai.

Një organizim i mirë shtoi Kasmi do të ishte një marketing pa shpenzime për turizmin dhe Shqipërinë.

“Kemi shans për të bërë një reklamë për Shqipërinë që do të ketë një jehonë në mënyrë që ato qindra milionë euro të vazhdojnë të vijnë edhe pas këtij aktiviteti”, u shpreh kreu i Shoqatës së Operatorëve Turistikë.

Për çmimet e larta të hoteleve, Kasmi tha se këtë gjë e vendos tregu bazuar në kërkesë dhe ofertë.

Kasmi tha se shteti mund të ndërhyjë nëse ka dyshime për marrëveshje të fshehtë për çmime të larta.

Ai tha se Tirana ka kapacitete të reduktuara akomodimi në krahasim me kryeqytete dhe qytete të tjera në Evropë.

“Ne kemi një kapacitet të mangët për këtë aktivitet. Po të bëjmë një krahasim me Podgoricën, qytet me 600 mijë banorë, ka kapacitet hotelerie më shumë se katërfishi jonë”, tha Kasmi.

Finalja e Conference League Roma-Fejnord do të luhet në stadiumin ‘Arena Kombëtare’ më 25 maj në orën 21:00.

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


 

Etiketimet

Zbulohet vendbanim 9 mijë vjeçar në Turqi

Arkeologët kanë gjetur vegla kockash dhe obsidiane, rruaza dhe zbukurime të tjera në vendin e Tumës Sircalitepe, e cila ndodhet në Turqinë qendrore. Sipas mediave...

Shuhen shpresat e Shqipërisë për në Ligën e Kombeve, kuqezinjtë mposhten nga Izrali

Ëndrra e Shqipërisë për të kapur vendin e parë në Ligën e Kombeve është shuar. Kuqezinjtë në ndeshjen kundër Izraelit janë mposhtur me rezultatin 2-1. Kombëtarja...

Aksident në Shkodër, oficeri i policisë përplaset me ‘Volkswagen’, 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku tre persona kanë mbetur të plagosur. Policia bën me dije se në aksin rrugor Shkodër...

TË FUNDIT

Zbulohet vendbanim 9 mijë vjeçar në Turqi

Arkeologët kanë gjetur vegla kockash dhe obsidiane, rruaza dhe zbukurime të tjera në vendin e Tumës Sircalitepe, e cila ndodhet në Turqinë qendrore. Sipas mediave...

Shuhen shpresat e Shqipërisë për në Ligën e Kombeve, kuqezinjtë mposhten nga Izrali

Ëndrra e Shqipërisë për të kapur vendin e parë në Ligën e Kombeve është shuar. Kuqezinjtë në ndeshjen kundër Izraelit janë mposhtur me rezultatin 2-1. Kombëtarja...

Aksident në Shkodër, oficeri i policisë përplaset me ‘Volkswagen’, 3 të plagosur

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër, ku tre persona kanë mbetur të plagosur. Policia bën me dije se në aksin rrugor Shkodër...

Indi/ 36 të vdekur në një ditë nga rrufetë dhe përmbytjet

Moti i keq dhe rrufetë kanë vrarë 36 njerëz brenda një dite në shtetin verior të Indisë Uttar Pradesh, thanë autoritetet. Të paktën 24 prej tyre vdiqën...

Stuhia vonon lëshimin e raketës së NASA-së për në Hënë

Lëshimi i raketës më të fuqishme ndonjëherë të NASA-s është vonuar për shkak të një stuhie tropikale që mund të shndërrohet në një uragan. Raketa...


Sondazh

A mendoni se duhet të hapen dosjet e ish-Sigurimit të Shtetit?