‘Është xhungël, aspak e lehtë’ Ibsen Elezi tregon si do ta mundë Sali Berishën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Ibsen Elezi, rivali i vetëm përballë Sali Berishës në garën për kryetar të PD tha se do të pastrojë partinë nga ata që do vjedhin vota.

Në emisionin ‘Sot’, në Euronews Albania, Elezi e pranoi se beteja që ka marrë përsipër përballë asaj që e cilësoi xhungël, është e vështirë teksa tha se fenomeni i vjedhjes së votave është fenomen alarmant.

“Nuk është garë e padrejtë, është xhungël, që nuk e ke asnjë rrugë të qarte çfarë do bësh. Njerëzit që vjedhin vota janë të deklaruar si Edi Paloka dhe Albana Vokshi. Dhe të tërë këta njerëz që kanë hedhur votën në proces verbal për të legalizuar vjedhjen e Lulzim Bashës unë e kam thënë që këta njerëz jo vetëm duhet të largohen por duet të procedohen. Kjo është alarmante”, tha Elezi.

Por ai u u shpreh i vendosur për të mbrojtur çdo votë të vetën me çdo kusht.

“Nuk mund të manipulojnë votat me mua. Unë kam njerëz dhe mjete për t’i ruajtur votat. Unë këtyre njerëzve që vjedhin vota do tua nxij jetën me media e me të gjitha. Betejat me këto lloj formash të bartuara nga sistemi komunist i kam përballuar që fëmijë. Nuk më bëjnë përshtypje”, u shpreh rivali i Berishës në garën për kryetar të PD.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name hereEtiketimet

Burri i mësueses së vrarë në SHBA, ‘vdes nga pikëllimi’

Bashkëshorti i një prej mësuesve që u vra të martën nga sulmi me armë në Teksas të SHBA, ka ndërruar jetë nga ataku kardiak. Joe...

Bashkitë 55 milionë euro borxhe të akumuluara, 2 në prag falimenti

15 nga 61 bashki të vendit janë zhytur në borxhe, ndërsa dy prej tyre janë në prag falimenti. Pra, 25% e pushtetit vendor nuk...

BE në kërkim të unitetit, pengesa për paketën e gjashtë të sanksioneve

Një kompromis i vështirë do të duhet të arrihet të hënën dhe të martën e ardhshme për paketën e 6-të të sanksioneve ndaj Rusisë....

TË FUNDIT

Burri i mësueses së vrarë në SHBA, ‘vdes nga pikëllimi’

Bashkëshorti i një prej mësuesve që u vra të martën nga sulmi me armë në Teksas të SHBA, ka ndërruar jetë nga ataku kardiak. Joe...

Bashkitë 55 milionë euro borxhe të akumuluara, 2 në prag falimenti

15 nga 61 bashki të vendit janë zhytur në borxhe, ndërsa dy prej tyre janë në prag falimenti. Pra, 25% e pushtetit vendor nuk...

BE në kërkim të unitetit, pengesa për paketën e gjashtë të sanksioneve

Një kompromis i vështirë do të duhet të arrihet të hënën dhe të martën e ardhshme për paketën e 6-të të sanksioneve ndaj Rusisë....

Policët duan psikologë, profesion me risk të lartë për gjendje stresi

Përfshirja e policëve në sjellje agresive edhe me pasoja të rënda, ka bërë që ekspertët të kërkojnë monitorim psikologjik të tyre. Vetëm këtë javë...

Pallati në Vlorë rrezikon të shembet, banorët: Është ndërhyrë në strukturë

Punimet në strukturën e katit të parë të një pallati parafabrikat në Vlorë rrezikojnë shembjen e ndërtesës 5-katëshe. 40 familje jetojnë në këtë pallat. Leja...