Ermonela Felaj: Modeli i presidentit të mazhorancës dhe opozitës janë njësoj

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Përshkrimi i presidentit të ardhshëm nga mazhoranca dhe opozita është krejtësisht i ngjashëm, sipas deputetes së PD-së Ermonela Felaj.

“Përshkrimi i presidentit te ardhshëm nga mazhoranca dhe opozita duken si dy pika ujë”, u shpreh ajo në emisionin “Sot” në Euronews Albania.

E pranishme në Konferencën e Kryetarëve përzgjedhjen e presidentit, Felja tha se opozita nuk mund të thotë se procesi është “fasadë, apo teatër”.

Fela ftoi opozitën të propozojnë emra për president.

“Mund të propozojnë deri në tre emra”, tha ajo.

Raundi i dytë i votimit për presidentin e ri do të zhvillohet me 23 maj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...

Rusët avancojnë në Lindje, shkatërrime dhe viktima në të dyja palët

Forcat ruse vijojnë të sulmojnë më shumë ndërtesa në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës. Një ditë më parë u raportua për viktima nga të dyja...

TË FUNDIT

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Bordi i Transparencës ka caktuar çmimet e reja për karburantet. Duke nisur nga kjo e enjte nafta do të shitet me 235 lekë/litër. Benzina do të...

Rusët avancojnë në Lindje, shkatërrime dhe viktima në të dyja palët

Forcat ruse vijojnë të sulmojnë më shumë ndërtesa në Kharkiv, në verilindje të Ukrainës. Një ditë më parë u raportua për viktima nga të dyja...

Rrugët që bllokohen në Tiranë për protestën

Partia Demokratike ka kërkuar 2 orë leje në Policinë e Tiranës për protestën e sotme, nga ora 19:00 deri në 21:00 të mbrëmjes. Përmes një...

Balla: 11 korriku të shpallet dita e përkujtimit të gjenoicidit në Srebrenicë

Kryetari i grupit parlamentar të Partisw Socialiste, Taulant Balla i cili paraqiti në Kuvend projektrezolutën për njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, e cilësoi atë...