Luçiano Boçi rendit arsyet pse PD do të protestojë në 7 korrik

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN


Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Luciano Boçi renditi arsyet pse Partia Demokratike ka vendosur të organizojë protestë kombëtare në 7 korrik.

Ai tha se detyra e politikës është që një shqetësim real ta bëjë shqetësim publik dhe në mungesë të gjetjes së një zgjidhjeje të marrë përgjegjësi përpara qytetarëve që përfaqëson. Këtë po bën edhe PS sipas Boçit.

“Politika është që shqetësimin real ta bëjë shqetësim publik. Ai po kërkon zgjidhje, që nuk i gjen dot te administrata, te paga, atëherë do organizohet me njerëzit e tij për të ardhur tek shndërrimi i shqetësimit qytetar në alternativë. Qytetari ngre zërin që qeveria të marrë përgjegjësi dhe forca politike të jetë më afër tij, se është detyra e saj të jetë afër tij. Ndryshe, krijimi i distancës mes një partie dhe qytetarëve e  zvogëlon një forcë politike”, tha Boçi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

TË FUNDIT

Danimarka vendos taksën e karbonit

Parlamenti danez miratoi sot një taksë të re të karbonit, më e larta në Evropë, që do të paguhet nga kompanitë në sistemin evropian...

Vetëm tre serbë dalin në protestë kundër marrëveshjes për energjinë në Veri

Nën sloganin “Kush po e fikë dritën në veri”, vetëm tre qytetarë, anëtarë të Iniciativës Qytetare “Mbijetesa serbe”, kanë protestuar sot në veri të...

Restaurimi i Notre Dame, nis puna për pastrimin e xhamave me ngjyra

Të pistë, të nxirë e të pluhurosur. Xhamat me ngjyra të dritareve të Notre Dame, në Paris, kanë nevojë për restaurim. Pasi i mbijetuan...

Liderët thirrje të përshpejtohet anëtarësimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Liderët e 27-të të BE-së përfunduan samitin dyditor të qershorit duke miratuar sot konkluzionet, gjatë të cilit i dhanë statusin kandidat Ukrainës dhe Moldavisë,...

Republikanët përshëndesin vendimin e abortit 

Dhjetra republikanë të Dhomës së Përfaqësuesve u mblodhën në një konferencë shtypi të premten për të festuar vendimin e Gjykatës së Lartë që eliminon...